LksLegia-236Tylko przez kilka minut ŁKS był równorzędnym przeciwnikiem warszawskiej Legii. Dzięki temu łodzianom udało się zdobyć pierwszą w tym sezonie bramkę. Na nic więcej nie było ich stać.

Ani Legia, ani ŁKS nie rozpoczęli meczu z byt ofensywnym nastawianiem. Jednak już po 13. minutach goście objęli prowadzenie. Pierwsza składna akcja warszawiaków i rzut karny, którą na bramkę zamienił Vrdoljak.

Dwie minuty później „strzał życia” Szałachowskiego i dość niespodziewanie na tablicy pojawił się wynik 1:1. To zmobilizowało legionistów do nieco lepszej gry. Jędrzejczyk wrzucił do Gola, a ten w 19. minucie strzelił drugą bramkę dla gości.

Po 20. minutach ŁKS wypalił się, a Legia postanowiła oszczędzać się na kolejne spotkania, toteż mecz rozgrywany był w środku boiska, a jakiekolwiek akcje podbramkowe wynikały z dziurawej obrony „gospodarzy”. Gdyby nie lepiej ustawione celowniki i chęć do przerwy ŁKS powinien przegrywać 2-3 bramkami.

LksLegia-329

Druga połowa także nie wyglądała najlepiej. Do 60. minuty nie było co oglądać, a najciekawszą sytuacją był wykop Klepczarka z 57. minuty gdy zamiast wykopać piłkę do przodu, ta poleciała do tyłu. W 80. minucie nieco niespodziewanie trzeci gol dla Legii. ładnie dośrodkował Kucharczyk, a z pierwszej piłki celnie uderzył Ljuboja.

Po tej akcji goście mogli strzelić kolejne dwie bramki, jednak zamiast uderzać prosto „kombinowali” pod bramką ŁKS, jak najciekawiej pokonać Velimirovica.

Po spotkaniu, w którym kolejny raz obrona ŁKS pokazała się tragicznie, a Legia grała „na stojąco” wygrali warszawiacy. Teraz łodzian czeka trudna wyprawa do Krakowa i walka z Cracovią o ostatnie miejsce w Ekstraklasie.

ŁKS Łódź – Legia Warszawa 1:3 (1:2)

Gole: 15. Szałachowski (Legia), 13.(k) Vrdoljak, 19. Gol, 801. Ljuboja

ŁKS: Velimirović – Stefańczyk, Łabędzki, Klepczarek, Kaczmarek, Szałachowski (85. Pruchnik), Kłus, Romańczuk (71. Bykowski), Papikjan (58. Nowak), Saganowski, Mięciel.

Legia: Kuciak – Jędrzejczyk, Żewłakow, Vrdoljak, Wawrzyniak, Manu (83. Kosecki), Borysiuk, Gol, Radović (65. Ohayon), Rybus (74.  Kucharczyk), Ljuboja.

Żółte kartki: Borysiuk, Wawrzyniak, Vrdoljak (Legia).