Po bardzo dramatycznym spotkaniu Łódzki Klub Sportowy zwyciężył jedną ze słabszych drużyn 1 ligi, Kolejarz Stróże 2:1. Jednak nie liczy się gra, a trzy punkty mogące przybliżyć ŁKS do Ekstraklasy.

Widać, że przy al. Unii nie dzieje się dobrze. Coraz słabsza gra, coraz gorsze wyniki. Można by gdybać, co by było, gdyby goście grali przez całe spotkanie w jedenastu, a nie w dziewięciu. To jednak jest już nieważne.

ŁKS objął prowadzenie już w 9. minucie po strzale Jakuba Koseckiego. Potem mieliśmy minuty typowej „kopaniny”, bez składnych akcji i strzałów. Po 25 minutach zaczęli przeważać goście, którzy jednak nie potrafili pokonać Wyparło.

Bo bardzo słabej pierwszej połowie druga zaczęła się o wiele lepiej. 50. minucie Szufryn przyjmuję piłkę ręką w polu karnym, dla piłkarza to już druga żółta karta w tym meczu, a dla ŁKS karny. Do piłki podchodzi Mowlik i… szkoda o tym pisać. Na szczęście chwilę po dobra akcja ŁKS – Kosecki strzela, broni Zarychta, jednak jest bez szans przy dobitce Kłusa. 2:0 dla gospodarzy.

Mimo straty jednego zawodnika Kolejarza nie daje za wygraną. W 57. minucie Niane ogrywa całą obronę ŁKS-u i pokonuję Wyparło. Po tych efektownych minutach kolejne chwile kopaniny zakończone… czerwoną kartką dla Zawiślana.

Od tej pory ŁKS przeważał, ale był strasznie nieskuteczny. Ostatecznie gospodarze wygrali po męczarniach 2:1.

ŁKS Łódź – Kolejarz Stróże 2:1 (1:0)
Gole: 9. Kosecki, 52. Kłus – 57. Niane

ŁKS: Wyparło – Klepczarek, Łabędzki, Mowlik, Kaczmarek, Bykowski, Kłus, Mączyński, Romańczuk (62. Smoliński), Kosecki (84. Kujawa), Mięciel.

Kolejarz: Zarychta – Cichy, Staniek, Szufryn, Walęciak, Zawiślan, Niane, Jarosiewicz (69. Mężyk), Stefanik (54. Gryźlak), Madejski (83. Basta), Ciećko.

Żółte kartki: Kujawa (ŁKS) – Szufryn, Zawiślan, Gryźlak (Kolejarz).

Czerwone kartki: 50. Szufryn (druga żółta), 64. Zawiślan (druga żółta)