15lksKlątwa własnego boiska trwa nadal. Łódzki Klub Sportowy od prawie roku nie wygrał spotkania przy al. Unii. Tym razem zremisował z Bogdanką Łęczna. I był to bardzo szczęśliwy wynik.

W pierwszej połowie z boiska „wiało nudą”. Obie drużyny grały bardzo niedokładnie, a akcji podbramkowych praktycznie nie było. W 21. minucie łodzianie mogli ładnie wyjść z kontrą, ale szybko zaprzepaścili okazję, kilkanaście minut później było podobnie. Trzy minuty po akcji ŁKS-u groźny atak Szałachowskiego z Pesirem zakończona uderzeniem tego drugiego w stronę bramki gospodarzy. Z czasem ŁKS zaczął się gubić i do głosu doszła Bogdanka. Wyparłę próbowali pokonać Irie, Ropiejko i Pesir. W 40. minucie minimalnie obok strzelał Szałachowski.

16lks

Druga połowa rozpoczęła się od nacisku gospodarzy, którzy już w 50. minucie prowadzili. Zamieszanie w polu karnym na bramkę zamienił Daniel Brud. Siedem minut później niezwykłe szczęście ŁKS-u, który dwukrotnie wybijał piłkę z linii bramkowej. To pokazało, że zawodnicy z Łęcznej rozpoczęli zmasowany atak. Zakończył go Pesier strzelając bramkę w 75. minucie. Chwilę po mogło być po meczu. jednak rzut karny po faulu na Szałachowskim, wykonywanym przez samego poszkodowanego, tragicznie przeleciał obok bramki Wyparły.

Z meczu więcej gry mieli goście, a gospodarze powinni być zadowoleni, że zdobyli jeden punkt.

ŁKS – Bogdanka Łęczna 1:1 (0:0)

Gole: 50. Brud (ŁKS) – 75. Pesir (Bogdanka)

ŁKS: Wyparło – Borsukow, Brud (74. Cyzio), Gieraga, Żółtowski, K. Kaczmarek (83. Sarafiński), A. Papikyan, Pawlak, Sasin, Więzik, Golański (58. Stąporski).

Bogdanka: Prusak – Żukowski (90+1. Piotr Hermann), Sołdecki, Midzierski, Benkowski (46. Wojdyga), Szałachowski, Nikitović, Silva Faria, Irie, Pesir, Ropiejko (65. Oziemczuk).

Żółte kartki: Gieraga, Cyzio (ŁKS) – Benkowski, Midzierski (Bogdanka).

/foto. Paweł Plisiecki

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Garbarnia Kraków – Widzew Łódź 1:3 (foto)
GKS Jastrzębie – Widzew Łódź 0:2 (foto)
lkswidzew
Derby Łodzi 8 marca

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*