IMG_6281W czwartek, 19 stycznia gościem Kawiarni Literacko-Muzycznej Śródmiejskiego Forum Kultury był Krzysztof Siwczyk. To w naszym mieście ten znany poeta rozpoczął swoją przygodę z literaturą.

Krzysztof Siwczyk był pierwszym laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina. Dzięki temu wydał tom wierszy Dzikie dzieci (1995). Potem opublikował jeszcze siedem książek, w tym jedną krytycznoliteracką. W Łodzi pojawił się w ramach promocji tomu Gdzie indziej jest teraz, wyboru wierszy dokonanego przez Annę Kałużę. Nas rozpoczęcie spotkania zaprezentowano fragment filmu Wojaczek, w którym Siwczyk zagrał główną rolę.

Poeta w trakcie wieczoru autorskiego, prowadzonego przez Przemysława Owczarka, opowiadał m. in. o swoich kontaktach z Łodzią (to tu poznał swoją późniejszą żonę), o swoich mistrzach i idolach. Wśród najważniejszych dla siebie twórców wymienił m. in. Tadeusza Różewicza, Juliana Kornhausera, Czesława Miłosza. Nadal ma w sobie chęć pisania – uważa, że poezja ostatnich lat nie „stworzyła” czegoś takiego, coby można było uznać za przełomowe i rzucałoby cień na przyszłe pokolenia twórców.

Kolejna Kawiarnia Literacko-Muzyczna 26 stycznia. O godz. 18 rozpocznie się spotkanie z toruńskim poeta, Marcinem Jurzystą oraz promocja najnowszego numeru Kwartalnika Artystyczno-Literackiego „Arterie”. Wstęp jest bezpłatny.

Zobacz także:

Kawiarnia Literacko-Muzyczna z Markiem Dziekanem (foto)

Kawiarnia Literacko-Muzyczna z OFF_Press (foto)

Kawiarnia Literacko-Muzyczna z Markiem Bieńczykiem (foto)

Kawiarnia Literacko-Muzyczna z Maciejem Świerkockim (foto)

Kawiarnia Literacko-Muzyczna z Krystyną Stołecką (foto)

Kawiarnia Literacko-Muzyczna ze Sławą Lisiecką i Zdzisławem Jaskułą (foto)

Kawiarnia Literacko-Muzyczna z Dorotą Koman (foto)

Kawiarnia Literacko-Muzyczna: Rita Baum (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_3802
VIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień 4 (foto)
szymonholownia
Szymon Hołownia w Empiku w Manufakturze (foto+wideo)
084
Noc Literatury w Muzeum Miasta Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*