Krzysztof Jarczewski – Zapozowani (foto)

IMG_8584We wtorek, 8 października o godz. 18:30 w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego rozpoczął się wernisaż fotografii autorstwa Krzysztofa Jarczewskiego.

– To, że fotografia jest formą spotkania z człowiekiem brzmi jak banał. Cóż zrobić, gdy ten banał oddaje sedno sprawy? Lubię spotkania z ludźmi, fotografowanie ważnych chwil w ich życiu, choć nie lubię podglądania – mówi autor zdjęć –  Nie będę udawał, że prezentowane zdjęcia, to chwile „przyłapane”, „upolowane” – nie, tym razem zdecydowałem się na pełną współpracę z modelami. Dałem im możliwość wystąpienia przed aparatem w dowolnym stroju, miejscu, sytuacji. Tacy są- jak chcą, ale jednak- pozowali. Wybierali scenografię, kostiumy, mimikę, rekwizyty. A może jednak, dzięki wolności pozy, a nie sztuczności naturalności- prawdziwi ? Na wystawie zobaczą Państwo portrety osób znanych ze sceny  politycznej i artystycznej – dodaje.

Krzysztof Jarczewski – współpracował z Polską Agencja Prasową, a obecnie współpracuje z: Polską Agencją Fotografów FORUM oraz pismami: Newsweek Polska, Forbes, Angora, Rynek Łódzki. Jest członkiem Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

Ekspozycję można oglądać w Galerii ŁTF mieszczącej się przy ul. Piotrkowskiej 102 do 21 października br.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *