krzemiski_reunion_project_20161128_1248824019W niedzielę 27 listopada, w Łodzi „u Milscha”, odbył się koncert jazzowy Krzemiński Reunion Project w składzie: Piotr Krzemiński – trąbka, flugelhorn, Michał Borowski – saksofon, Dariusz Petera – instr. Klawiszowe, Andrzej Zielak – kontrabas, Karol Domański – perkusja.

Krzemiński Reunion Project to projekt będący wynikiem „muzycznego spotkania po latach” muzyków, którzy wychowywali się i swoje pierwsze muzyczne kroki stawiali w tym samym i bliskich sobie miastach, ale przez lata ich drogi zaprowadziły ich w najróżniejsze zakątki Polski i świata. Była to więc opowieść o doświadczeniach i inspiracjach zebranych przez lata oraz duża dawka radości ze wspólnej gry i dobrego jazzu. W repertuarze znalazły się m.in. utwory Rona Cartera, Horace’a Silver’a, Wayne’a Shorter’a oraz autorskie kompozycje Piotra Krzemińskiego i Michała Borowskiego.

Był to koncert w cyklu: „Jazzowe Spotkania u Milscha”, którego ideą jest propagowanie jazzu jako muzyki rozrywkowej, radosnej i pełnej emocji. W kameralnej przestrzeni, pozwalającej na zatarcie granicy pomiędzy sceną a publicznością, panowała doskonała atmosfera. Słuchacze z zaangażowaniem reagowali na świetne solówki oraz muzyczny dialog pomiędzy członkami zespołu, bo to jest właśnie to, co sprawia największą przyjemność w koncertach jazzowych – możliwość uczestniczenia w unikalnym wydarzeniu z muzyką na wyciągnięcie ręki.

Kolejne Jazzowe Spotkania 11.12 oraz 8.01 – info na facebook.com/PiotrKrzeminskiMusic

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_6191
Top Łódź Festiwal 2016 (foto)
Jude_czata
„CZATA | JUDE” – o fenomenie zespołu z fabrycznego miasta
05102012_296
Sjón i Clock Machine w Lizard King (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*