P1010249Od poniedziałku, 9 stycznia w studenckiej galerii przy Franciszkańskiej można oglądać wystawę studentów ASP, której motywem przewodnim jest wszechobecny kryzys.

Temat kryzysu finansowego i gospodarczego jest obecny w mediach już od 2008 roku. Obserwując codziennie doniesienia o kolejnych europejskich krajach, które popadają w tarapaty finansowe, może się nawet wydawać, że stoimy u progu jego drugiej fali, która najpewniej uderzy w dopiero co rozpoczętym 2012 roku.

„Zmaleją pensje, wzrośnie bezrobocie, które wśród młodych ludzi po studiach wynosi prawie 30%” – jak piszą w zaproszeniu organizatorzy wystawy – „Jednak pytanie, na jakie starają odpowiedzieć artyści, biorący udział w wystawie, nie brzmi: jak się z tej sytuacji wykaraskać, jak jej zaradzić? Ale: czym jest kryzys dla mnie, w moim osobistym wymiarze, i czy w ogóle ma jakikolwiek związek z gospodarką, polityką, itd.?” Motywem podjętym przez czternastu studentów zaproszonych do wystawy studentów ASP jest zatem sytuacja przełomowa, moment kulminacyjny, który zmienia dotychczasowe życie jednostki. Znajdziemy na niej zarówno obrazy, grafiki jak i kolaże prezentujące bardzo różne podejście do zadanego zagadnienia, „poprzetykane” ostrzegawczymi tabliczkami „W razie kryzysu… uciekaj”, „W razie kryzysu stłucz szybę i wyskocz”, „W razie kryzysu weź sznur i się powieś”.

joomplu:30683

„Kryzysowa” wystawa w Studenckiej Galerii Wydziału Sztuk Wizualnych Wolna Przestrzeń (ul. Franciszkańska 76/78) czynna jest do 29 stycznia.

Zobacz także:

Galeria studenckich bazgrołów w Łodzi (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Miejsca zapamiętane – Vercelli/Kazań/Łódź w Domu Literatury (foto)
Łódź Miasto Kobiet – obrazy Piotra Jargusza
IMG_8683
Magia Jury w Galerii Re:Medium (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*