ŁKS Commercecon Łódź odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w rozgrywkach TAURON Ligi. Na trudnym terenie Łódzkie Wiewióry pokonały Grupę Azoty Chemika Police 3:1. Dla libero Krystyny Strasz ten mecz był ważny nie tylko z powodu wygranej.

– Mam nadzieję, że to jest piękny początek zwycięstw, że otworzyłyśmy worek z wygranymi meczami – powiedziała po spotkaniu Krystyna Strasz. – Dla mnie jest to historyczna chwila, bo zarówno z zespołem z Dąbrowy Górniczej, jak i z ŁKS-em nigdy nie wygrałam tutaj meczu. To były ciężkie boje, czasami kończące się wynikiem 3:2, ale nigdy nie było tego zwycięstwa. Bardzo się cieszę się, że na tym polickim terenie udało się zwyciężyć – podkreśliła libero ŁKS-u Commercecon.


W spotkaniu z Grupą Azoty Chemik Police sztab szkoleniowy łodzianek zdecydował się na grę na dwie libero. Zarówno Paulina Maj-Erwardt, jak i Krystyna Strasz mogły zaprezentować swoje umiejętności, udowadniając, że na tej pozycji ŁKS Commercecon ma dwie zawodniczki na bardzo wysokim poziomie.

Czego kibice Łódzkich Wiewiór mogą spodziewać się po drużynie w kolejnych meczach? – Mam nadzieję, że z każdym meczem coraz lepszego naszego grania. Widać, że się coraz bardziej zgrywamy. Tego nam bardzo brakowało w pierwszych meczach, ale ciężko to było mieć nie trenując wspólnie – przyznała Krystyna Strasz. – Teraz każdą wolną chwilę, każdy trening wykorzystujemy, żeby dograć jak najwięcej szczegółów. Widać już różnicę, że gra jest poukładana dużo lepiej. Oczywiście nie jest jeszcze idealna, ale mamy nad czym pracować – zakończyła libero.

Najbliższy mecz TAURON Ligi ŁKS Commercecon Łódź rozegra we własnej hali. Będzie to pierwszy mecz Wiewiór w sezonie 2021/2022 w Sport Arenie przy alei Unii Lubelskiej 2. Spotkanie z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz odbędzie się 23 października o godzinie 17:00.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
atlas-arena-plan_1515666787_6787
Bilety na mecz PGE Skry z Dynamo Moskwa już dostępne
3pp1
Projektu Plażówka 2016 – I turniej (foto)
4lals
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 1 kolejka (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*