DSCF4297W piątkowe popołudnie, 10 lipca odbyło się spotkanie z Krystyną Stańko. Piosenkarka jazzowa gościła salon Empik w Manufakturze. Wydarzenie poprzedzało piątkowy koncert artystki w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. Współorganizatorem spotkania był Geyer Music Factory.

Podczas spotkania Stańko opowiadała o swojej karierze, która w tym roku obchodzi swoje 25 urodziny, o jej sposobie pisania tekstów, do których, jak mówiła, nie siada o określonej porze dnia i nie wyrabia „normy”. Ujawniła swój sposób noszenia wszędzie ze sobą notesu, w której zapisuje przebłyski, zasłyszane słowa lub wytwory wyobraźni. Padło również pytanie o jej rodzinne miasto, Gdańsk oraz całe Kaszuby. Artystka bardzo ceni sobie życie w rodzinnym mieście, dalekie od zgiełku, przyjaźń z sąsiadami, którzy proszą o pozostawienie otwartego okna, aby mogli posłuchać próby zespołu piosenkarki.  Mimo swej miłości do Pomorza, Stańko z wielką aprobatą wyraziła się o Łodzi, naszej architekturze oraz rozwijającym się rynku przedsiębiorstw.

Krystyna Stańko słynie nie tylko z kariery wokalistki jazzowej. Jest ona również autorką tekstów, gitarzystką, dziennikarką w Radiu Gdańsk (prowadzi tam autorską audycję w każdą niedzielę między 15 a 17) oraz wykładowcą wokalistyki jazzowej.  Po zakończonej dyskusji, odbyło się rozdanie autografów dla zainteresowanych.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Lukasz_06
Łukasz Zagrobelny w Sukcesji (foto)
IMG_7057
Rohele i 4GET w Stereo Krogs (foto)
2010-03-12_21-33-25_1
Rammstein zagrał w Atlas Arenie (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*