Krystyna Prońko i Big Band „Fabryka Wełny” w Wytwórni (zakończony)

IMG_1702W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w Wytwórni rozpocznie się koncert Krystyny Prońko i Big Band „Fabryka Wełny”. Mamy dla Was konkurs, w którym do zdobycia są trzy podwójne zaproszenia na to wydarzenie.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Prońko”, w treści maila podajcie swoje imię i nazwisko, również imię i nazwisko osoby towarzyszące, a także napiszecie dlaczego chcecie pójść na koncert, również z powodu RODO dodacie formułę „wyrażam zgodę na jednorazowe przetwarzanie danych przez Fundacja Na Rzecz Wspierania Kultury Plaster Łódzki i przekazanie moich danych Klubowy Wytwórnia – imienia i nazwiska wyłącznie w celu organizacji konkursu”. Zabawę zakończymy 21 czerwca, o godz. 22. Laureata konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenie otrzyma autor najciekawszej odpowiedzi.

konkurs zakończony, zaproszenia otrzymały osoby, których maile rozpoczynają się od upaw… tygr… kwa…

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

aneks do regulaminu dot. RODO

Dotyczy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Strona Plaster Łódzki, jak również prowadząca ją Fundacja Na Rzecz Wspierania Kultury bez potrzeby nie przekazuje żadnych danych osobowych podmiotom trzecim i nie wykorzystuje ich w innym, niż organizacja powyższego konkursu. Ze względu na organizację konkursu Plaster Łódzki musi jednorazowo przekazać dane – imię i nazwisko organizatorowi koncertu – Klubowi Wytwórnia. Po przekazaniu danych dane pozyskane z konkursu zostaną usunięte. 

Big Band „Fabryka Wełny” został powołany do życia w 2016 r. z inicjatywy muzyków Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego w Łodzi oraz członków wielu znanych polskich zespołów jazzowych i rozrywkowych. Od tego czasu orkiestra pracuje pod patronatem hotelu Fabryka Wełny w Pabianicach i fundacji „My Kochamy Pabianice”.

Pomimo krótkiego stażu artystycznego Big Band brał udział w wielu udanych koncertach, m.in.: w Filharmonii Łódzkiej w ramach Freedom Jazz Festival, w Teatrze Muzycznym w Łodzi oraz w wielu wydarzeniach artystycznych organizowanych przez hotel Fabryka Wełny w Pabianicach.

Big Band nazwał się „Fabryką Wełny” ze względu na podtrzymanie dawnych tradycji włókienniczo-muzycznych – niegdyś pod dachem hotelu mieściła się fabryka wełny. Jest to również ukłon w stronę historii jazzu, który zrodził się na polach bawełny właśnie, a także nawiązanie do słynnego jazzowego klubu w Nowym Jorku – „Cotton Club”.

Repertuar Big Bandu to przede wszystkim muzyka swingowa ze „złotej ery jazzu”, z połowy ubiegłego wieku, kiedy grały słynne orkiestry Glenna Millera, Benny Goodmana, czy Duka Ellingtona. W ich repertuarze nie brakuje również klasycznej muzyki tanecznej.

Koncert składać się będzie z dwóch części. Gościem jednej z nich będzie polska wokalistka jazzowa i estradowa, koncertująca z powodzeniem zarówno w kraju, jak i po całym świecie – Krystyna Prońko. Big Band koncertuje w składzie:

saksofony – Jacek Delong, Mirosław Klepaczka, Marek Kubisiak, Roman Pryliński, Kuba Raczyński, trąbki – Piotr Chołys, Konrad Bielawski, Artur Gołabek, Piotr Krzemiński, Bernard Zdonek, puzony – Grzegorz Borko, Maciej Malec, Sławomir Ostrowski, Janusz Wieczorek, Marcin Wojsznarowicz; fortepian: Marta Sobczak, gitara: Bogdan Grad, bas: Bartosz Stępień, perkusja: Piotr Pietrzak, Radosław Bolewski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *