Nie od dziś wiadomo, że koty to niezależne zwierzęta, które lubią chodzić własnymi ścieżkami. Ale czy kot może zostać detektywem i uratować miasto? Przekonają się o tym słuchacze nowego projektu Stowarzyszenia Soundsitive Studio – serialu audio z cyklu „Kot Mundek na tropie”, którego akcja rozgrywa się w Łodzi. Emisja pierwszego odcinka miała miejsce 7 lipca.

Serial dla dzieci „Łódź pod lupą. Koci detektyw na tropie” pokazuje najmłodszym, głównie w wieku 5-10 lat, najciekawsze miejsca, które można odwiedzić w Łodzi, takie jak ulica Piotrkowska, Księży Młyn czy Szlak Bajkowej Łodzi.

Głównym bohaterem serialu jest kot Mundek Pazur, młody i zdolny funkcjonariusz łódzkiej Zwierzopolicji. Zwierzak marzy o tym, aby zostać detektywem. Jak się okazuje, nie jest to cel łatwy do osiągnięcia – Mundek musi pokonać zarówno niechęć swojego przełożonego, jak i rozwikłać wiele kryminalnych zagadek.

– Łódź to miasto ludzi niezwykle kreatywnych. Pokazuje to także Soundsitive Studio, które od samego początku swojego istnienia współpracuje z miastem proponując niezwykłe projekty słuchowisk, które bawią i uczą, podsycając nasza wyobraźnię. Z dumą mogę pogratulować kreatywnym artystom studia, bo także dzięki projektom, które wsparliśmy finansowo jako miasto przekroczyli już ponad 1,2 mln odsłuchań swoich propozycji. To olbrzymi sukces łodzian, z którego możemy być dumni. Tym razem wsparliśmy grantem jako miasto kolejną już produkcje studia. To superprodukcja o łódzkim kocie Mundku, detektywie, który rozwiązuje zagadki kryminalne i opowiada o naszym mieście. Zapewniam, że zarówno dzieci jak i dorośli będą się świetnie bawić słuchając cyklu historii-zagadek. Gratuluję twórcom i zapraszam do odsłuchiwania opowieści „Łódź pod lupą. Koci detektyw na tropie” – mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi, dodając, że wspólne słuchanie z córką przygód nowego bohatera było świetnym rodzinnym doświadczeniem.

– Myślę, że serial ze względu na ciekawych bohaterów i wciągającą fabułę spodoba się wszystkim dzieciom, które lubią słuchać dźwiękowych bajek. Chciałbym, żeby po przesłuchaniu produkcji najmłodsi z innych regionów Polski zamarzyli o łódzkiej wycieczce szlakiem przygód kota Mundka . Jestem przekonany, że nie było wcześniej podobnego przedsięwzięcia – dodaje Michał Cieślak, autor scenariuszy na potrzeby projektu.

Serial, składający się z pięciu odcinków, to prawdziwa dźwiękowa superprodukcja, w której występuje łącznie kilkunastu aktorów, wcielających się w rozmaite postacie ze świata zwierząt. Dzięki słuchowiskowej formule nie zabraknie w nim bogactwa muzyki i efektów dźwiękowych, oddających klimat kryminalnych poszukiwań.

Projekt to także kolejny etap rozwoju platformy Soundsitive Kids – bajki dla dzieci – magicznej krainy dźwięku i słowa, w której rodzice mogą rozwijać wyobraźnię swoich pociech i w wartościowy sposób spędzać z nimi czas. Inicjatywa obchodziła niedawno swoje drugie urodziny i cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem, zwłaszcza na portalu Spotify, gdzie ma ona grono ponad 110 tysięcy słuchaczy oraz ponad 1,2 mln wysłuchań. Do tej pory w ramach platformy zrealizowano ponad 80 materiałów audio.

– Nasze bajki są dostępne nieodpłatnie w serwisach podcastowych, takich jak np. Spotify, Spreaker czy YouTube. Nieustannie szukamy nowych, ciekawych historii wartych opowiedzenia, jednocześnie kładąc duży nacisk na walor edukacyjny prezentowanych tekstów. Oddawanie dźwiękiem klimatu Łodzi zawsze było dla nas bardzo ważne. Jesteśmy przekonani, że pierwszy sezon serialu o kocie Mundku będzie dopiero początkiem przygody i już niebawem słuchacze poznają dalsze losy dzielnego kociego detektywa – podkreśla Filip Koszlaga, wiceprezes Stowarzyszenia Soundsitive Studio i pomysłodawca przedsięwzięcia.

Zadanie: Serial słuchowiskowy dla dzieci „Łódź pod lupą. Koci detektyw na tropie” jest realizowane dzięki finansowaniu z budżetu miasta Łodzi. Miasto wsparło słuchowisko kwotą 10 tys. zł.


Linki do platform internetowych, na których znajdziemy słuchowisko dla dzieci „Łódź pod lupą. Koci detektyw na tropie”:

· Facebook – [ https://bit.ly/2NEemW9 | https://bit.ly/2NEemW9 ]

· Spotify – [ https://spoti.fi/2YEYqJp | https://spoti.fi/2YEYqJp ]

· Google Podcasts – [ https://bit.ly/3dGELNJ | https://bit.ly/3dGELNJ ]

· iTunes/Apple Podcasts – [ https://apple.co/3j8trg3 | https://apple.co/3j8trg3 ]

· YouTube – [ https://bit.ly/38cs6Rw | https://bit.ly/38cs6Rw ]

· Podcast Addict – [ https://bit.ly/3j8AuFh | https://bit.ly/3j8AuFh ]

· Spreaker – [ https://bit.ly/2B7uLzP | https://bit.ly/2B7uLzP ]

· Castbox – [ http://bit.ly/2Y88ZUc | http://bit.ly/2Y88ZUc ]

· Podchaser – [ http://bit.ly/3sMMJ0l | http://bit.ly/3sMMJ0l ]

· Deezer – [ https://bit.ly/3AlpNvt | https://bit.ly/3AlpNvt ]

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
pulsskierniewice
Festiwal Puls Literatury w Skierniewicach (foto)
puls_literatury_20171118_1065166904
Puls Literatury 2017 w Radomsku (foto)
IMG_1297
Tłustoczwartkowa Kawiarnia Literacka (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*