Geneva_JacuzziPo blisko sześciu latach od pierwszego koncertu w Łodzi i pięciu od premiery debiutanckiego albumu „Lamaze”, Geneva Jacuzzi wraca z nowym materiałem i… wraca też do Łodzi! Występ artystki będzie można zobaczyć w najbliższy poniedziałek, 30 maja w klubie DOM.

Pochodząca z Los Angeles Geneva Jacuzzi, (a właściwie Geneva Garvin) to multiartystka, która nie tylko komponuje muzykę i pisze teksty, ale też tworzy retro wideoarty, teatralne performances i kolaże. Jej muzyka to elektronika, dark wave, synthpop i lounge w jednym. Artystka do tworzenia muzyki wykorzystuje 8-ścieżkowy magnetofon, dzięki czemu jej utwory zyskują klimat rodem z lat 80.

Kipiące humorem teksty Genevy, przybierają najdziwniejsze formy. Często to zbiory nawiązań do okultyzmu i mistycyzmu, monologi prehistorycznych istot, czy opisy stworzonych na wzór clownów maszyn, poszukujących… smutku.

joomplu:109769

Po wydaniu w 2011 roku debiutanckiego albumu „Lamaze”, artystka zamilkła na pięć lat, by powrócić w lutym tego roku, z płytą „Technophelia”, którą będzie promować podczas wizyty w Łodzi. Występy Genevy Jacuzzi nie są typowymi koncertami, a swego rodzaju dźwiękowymi performances. To muzyczne spektakle, w których pełno jest instalacji artystycznych i wideoartów, do których artystka często wykorzystuje opakowania starych płyt, czy wycinki z gazet. Wszystkie elementy stara się łączyć w taki sposób, by budziły pewne skojarzenia, jednak unika przy tym konkretnych odniesień.

Geneva Jacuzzi, wystapi w poniedziałek, 30 maja w klubie DOM. Podczas before- i afterparty będzie można posłuchać setów didżejskich rezydentów klubu: Rat Unita (Alles, Bruno Schulz) i Wiktora Skoka (Jude, Plus Ultra, Halt). Początek imprezy o godzinie 20. Bilety kosztują 15 zł.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
scenarobocza
Scena Robocza #4 / Kamil Szuszkiewicz, Julianna Siedler-Smuga
cod_20130421_1566184153
C.O.D. w Cafe Wolność
ostroda
Ostroda Festival Launch Party

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*