a2014-12-18_15-52-42W czwartek, 18 grudnia, w Atlas Arenie, dwukrotnie zaprezentowano przed łódzką publicznością spektakl „Królewna Śnieżka ON ICE”. Na lodzie pojawiła się tytułowa bohaterka, a wraz z nią m.in. krasnoludki, zwierzęta i zła macocha.

Historia Królewny Śnieżki jest większości osób bardzo dobrze znana. Zła królowa postanawia zabić Śnieżkę, jednak jej kilkukrotne próby kończą się niepowodzeniem. Dopiero zatrute jabłko zdaje się zrealizować plan macochy, ponieważ Śnieżka zapada w głęboki sen. Jednak miłość księcia przezwycięża zły czar i wszystko kończy się szczęśliwie. Ta historia spisana przez braci Grimm i przeniesiona na ekran przez Disneya, teraz spróbowano zaprezentować na lodzie. Ale czy z powodzeniem?

Bardzo ładna muzyka grała główną rolę. Kierowała akcją i zastępowała wszelkie słowa. Dokładając do niej taniec łyżwiarzy, stworzyło to spektakl, którego fabułę mógł zrozumieć każdy bez względu na wiek. Postacie występowały w kolorowych, dopracowanych strojach, a tłem przedstawienia była księga, która wraz ze zmianą stron przenosiła nas w inne miejsce.

joomplu:84202

Widać było, że część dzieci była zadowolona, choć niestety rewia nie przykuwała ich uwagi przez większość czasu. I najmłodsi i rodzice byli pod wrażeniem akrobacji w powietrzu oraz piruetów, a gdy ogłoszono przerwę rozległo się głośne „nie!”. Jednak przez prawie dwugodzinne show przeważały solowe występy, powtarzające mniej efektowne figury. W wielu scenach brakowało dynamizmu, a Śnieżka zdawała się ugryźć jabłko już wcześniej i przysypiać przez większość spektaklu. Publiczność siedząca bliżej lodowiska mogła również zauważyć kilkukrotną szybką zmianę płci macochy, choć i łyżwiarz i łyżwiarka, którzy wcielili się w tą postać byli jednymi z lepszych punktów programu. Brakowało większej ilości humoru niezbędnego w pokazie dla dzieci, który zapewniały jedynie parę razy pojawiające się krasnoludki. A wszystko to na bardzo małym lodowisku, które nie pozwalało na rozwinięcie skrzydeł łyżwiarzom oraz w zupełnie pustym otoczeniu. Skąpa scenografia znacznie zubożyła widowisko i zbyt dużo pozostawiła wyobraźni.

„Królewna Śnieżka” jest ładnym, ale zbyt spokojnym i zbyt skromnym spektaklem. Miało zapierać dech w piersiach, a głośne „łał” rozległo się raptem dwa razy. Podczas wspomnianych akrobacji i pojedynczych fajerwerków na zakończenie. I tych fajerwerków, dosłownych i w przenośni, brakowało najbardziej.

Zobacz także:

Disney On Ice 2014 w Atlas Arenie (foto)

Disney On Ice 2013 w Atlas Arenie (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Inauguracja XXV Międzynarodowego Festiwali Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi (foto)
zzz
Urodziny Project Salsa: Mov(i)e’s Nite (foto)
powszechny
Joga w Teatrze Powszechnym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*