kristenW niedzielę, 20 listopada o godz. 20 w Żarty Żartami wystąpi Kristen. Bilety kosztują 25 zł.

29 września Instant Classic wyda „LAS” – ósmą płytę pochodzącej ze Szczecina grupy Kristen.

„LAS” to pięć kompozycji nagranych w składzie: Łukasz Rychlicki (gitara), Michał Biela (bas, wokal), Mateusz Rychlicki (perkusja) oraz Maciej Bączyk (ARP, Synthi AKS). W tej samej konfiguracji personalnej muzycy nagrali „The Secret Map” z 2014 roku, ale tym razem duch pracy zespołowej wydaje się być mocniej odczuwalny. – Wtedy Maciek Bączyk pojawił się bardziej jako gość, po prostu wpadł do studia z syntezatorem. A teraz wszystko wymyślaliśmy już w czwórkę – tłumaczy Łukasz Rychlicki. – To dużo zmieniło. Brzmienie stało się pełniejsze, czasami trzeba ograniczyć swoje środki, dosłownie pojedynczy dźwięk potrafi dużo wnieść. Przez to nasza gra stała się bardziej czujna.

Cztery z pięciu transowych i hipnotyzujących utworów, które tworzą „LAS” zostały nagrane bez wokali. Pytany o przyczynę takiego stanu rzeczy, Michał Biela odpowiada: – Przede wszystkim próby graliśmy najczęściej bez mikrofonu, i okazało się, że wersje instrumentalne tworzą organiczną całość, i nie potrzeba niczego więcej. Utwór tytułowy jako jedyny graliśmy wcześniej na koncertach z wokalem, było w nim przewidziane miejsce na głos i okazało się też, że dość szybko napisany tekst pasuje do muzyki. Wszystko się w nim zgadzało się właśnie w takiej formie. Mam nadzieję, że w przyszłości uda się zrobić więcej utworów z polskim tekstem, przy zachowaniu dość swobodnej formy – dodaje.

Album zdobi intrygujące zdjęcie Dawida Gąsiorka. – Po prostu pasuje do płyty – tłumaczy wybór Rychlicki. – Ma w sobie pewną tajemnicę i element niedopowiedzenia który też jest obecny w muzyce. Jest w nim życie a jednocześnie wytwarza klimat z którym nie wiadomo co zrobić. Otwarta sytuacja, tak jak muzyka.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
brudny
Morthus, Brüdny Skurwiel, Incinerator i Butchery w Stereo Krogs
Maryla_Rodowicz_plakat_-_bilety
Maryla Rodowicz wystąpi w Łodzi
Jakub Skorupa w Kipiszu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*