BANEREK_Krawiec_NiteczkaW sobotę, 25 listopada o godz. 18 w Teatrze Arlekin rozpocznie się premiera sztuki Krawiec Pan Niteczka.

„Krawiec Pan Niteczka” to sceniczna opowieść Kornela Makuszyńskiego okraszona pięknymi piosenkami. Pan Niteczka, ceniony krawiec z miasteczka Tajdarajda, wiedziony wróżbą pewnej cyganki, wyrusza w świat, na spotkanie z przygodą. Po drodze wydarza mu się mnóstwo niesamowitych przygód i spotyka dziwacznych, acz sympatycznych towarzyszy podróży. W końcu trafia do Pacanowa, w którym deszcz nie przestaje lać się z nieba – od dawna pada i pada, bez końca. Zrozpaczeni włodarze miasteczka oraz smutna królewna są w stanie zrobić wszystko, aby tylko na niebie pojawiło się znowu słońce. Czy Krawcowi Niteczce uda się pomóc mieszkańcom, i czy w zamian za jego dobroć i pomysłowość czeka go nagroda?

Spektakl reżyseruje Waldemar Wolański, który jest jednocześnie autorem muzyki do przedstawienia, a scenografię zaprojektowała Joanna Hrk.  W obsadzie znaleźli się: Agata Butwiłowska, Katarzyna Pałka, Klaudia Kalinowska, Karolina Zajdel, Adrianna Maliszewska, Wojciech Kondzielnik, Wojciech Schabowski oraz Wojciech Stagenalski. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od lat 4. Po premierze, przedstawienie będzie grane codziennie, do 8 grudnia.

Autor: Kornel Makuszyński
Reżyseria: Waldemar Wolański
Scenografia: Joanna Hrk
Muzyka: Waldemar Wolański
Aranżacja: Michał Makulski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
latowteatrzelodz
Co w trawie piszczy – finał Lato w Teatrze
Baśń się plecie w internecie
20140622-DSC_5410
Mahabharata – spektakl Teatru Kasba Argya z Indii

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*