Krambabula & Dzikie Jabłka w Łódzkim Domu Kultury

LDK_FOLKZapraszamy na wspólny koncert zespołów Krambambula i Dzikie Jabłka. Będzie mega pozytywna dawka energii. Już 30 września folk i rock spotkają się na scenie Łódzkiego Domu Kultury. Bilety: 20 zł

KRAMBABULA to folk-rockowy zespół z Poznania; gramy energetyczną mieszankę słowiańskiej muzyki ludowej z domieszką rocka. Teksty wykonywanych utworów są w języku polskim, łemkowskim oraz ukraińskim. Wiele z nich to utwory pochodzące z muzyki tradycyjnej, śpiewane są tzw. białym głosem i przefiltrowane przez różnorodne pasje muzyczne członków grupy.

5 sierpnia 2017 r., podczas koncertu zespołu na 23 Przystanku Woodstock, miała miejsce premiera pierwszej płyty zespołu KRAMBABULA. Płyta została wydana przez wydawnictwo Lou&Rocked Boys. Jest to wydawnictwo, gdzie swoje płyty wydały takie zespoły jak Enej, Kamil Bednarek, Farben Lehre, czy Haydamaky.
Nagrody, wyróżnienia, koncerty:

– II miejsce podczas Dragon Folk Fest vol 8, w ogólnopolskim konkursie o Złotą Fujarę.
– zespół 5 sierpnia 2017 r., zagrał koncert podczas 23 Przystanku Woodstock na scenie Pokojowej Wioski Kryszny
– zespół został finalistą VII Akdemickiego Przeglądu Muzycznego i w związku z tym wystąpił podczas największego festiwalu muzycznego w Wielkopolsce, poznańskich Juwenaliów, w towarzystwie takich zespołów jak KULT i SuperHalo.
– konkurs Demostacja w Poznaniu: spośród 86 zgłoszeń, zespół znalazł się wśród 8 finalistów i zagrał swój koncert na KonterART.
– I miejsce podczas Olandia Etno Festiwal, w ogólnopolskim konkursie o Złoty Wiatrak. Ta nagroda umożliwiła nam sfinansowanie debiutanckiej płyty.
– I wydana płyta „KRAMBABULA”, wyd. Lou&Rocked Boys

DZIKIE JABŁKA piszą o sobie tak:
Kto pamięta smak dzikich jabłek podkradanych z sadu sąsiada? Krzyk sąsiada, szalona ucieczka, bicie serca, pachnąca trawą kryjówka na skraju łąki – i ten kwaśno-słodki soczysty smak owoców bez dodatku chemicznych polepszaczy…. Muzyka, którą wykonujemy, łączy w sobie rdzenne brzmienia polskiej muzyki etnicznej z dzikim rytmem afrykańskich bębnów. Jest jak drzewo, które rośnie w polskim ogrodzie, ale korzeniami sięga aż do Afryki. Wszystkich, którzy tęsknią za takim naturalnym serca biciem zapraszamy do spotkania z naszą muzyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *