Krakowski Salon Poezji

W niedzielę, 17 marca o godz. 12:30 w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi odbędzie się kolejny Krakowski Salon Poezji w Łodzi. Tym razem pod hasłem ,,Wiosna, ach to Ty” – wiosna w poezji polskich poetów.

czytają: Weronika Asińska, Karolina Bruchnicka, Michał Jóźwik, Filip Warot
oprawa muzyczna: Aleksandra Czarnocka – wiolonczela
Akademia Muzyczna im. G i K. Bacewiczów w Łodzi

Aleksandra Czarnocka jest absolwentką Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz w Warszawie. W 2014 roku rozpoczęła kształcenie na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi pod kierunkiem dra hab. Dominika Połońskiego, gdzie uzyskała w 2017 roku dyplom licencjacki. Obecnie jest studentką II roku studiów magisterskich w klasie dra Tomasza Darocha.

Doskonaliła swe umiejętności na wielu kursach mistrzowskich pod okiem wybitnych wiolonczelistów, m.in.: prof. Arto Norasa, prof. Cecylii Barczyk, prof. Michela Flaksmana, prof. Jerouna Reulinga, prof. Tomasza Strahla, prof. Pawła Głombika, prof. Andrzeja Orkisza. Jako solistka i kameralistka jest laureatką nagród i wyróżnień na konkursach muzycznych m.in. III nagrody na V Stockholm International Music Competition, II nagrody na II Międzynarodowym Konkursie im. V. Poltarevej we Lwowie, I nagrody na eMuse Online International Competition w Grecji, II nagrody na Ogólnopolskich Spotkaniach Młodych Wiolonczelistów w Ełku. Entuzjastka muzyki nowej – występowała w ramach wielu wydarzeń związanych z muzyką współczesną (sesje Musica Moderna, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej w Krakowie, Festiwal Musica Privata) oraz wielokrotnie w ramach programu „Muzyka Naszych Czasów” (m.in. w Europejskim Centrum Muzyki im. K. Pendereckiego w Lusławicach). Ma w swoim dorobku artystycznym nagranie dla firmy fonograficznej DUX na płycie „Muzyka Naszych Czasów – edycja I” wydanej przez Agencję Polskiego Radia. W wolnych chwilach angażuje się w różne ciekawe projekty – ostatnio brała gościnny udział w nagraniu płyty Czesława Mozila „Kiedyś to były Święta”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *