Krakowski Salon Poezji w Łodzi

W niedzielę, 26 maja o godz. 12:30 w Teatrze Nowym odbędzie się kolejny Krakowski Salon Poezji w Łodzi.

Krakowski Salon Poezji to inicjatywa Anny Dymnej rozpoczęta w styczniu 2002 roku w Krakowie. W każdą niedzielę znani aktorzy czytają wiersze swoich ulubionych poetów. Słowom towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu wybitnych instrumentalistów. Do tej pory odbyło się prawie 500 takich spotkań, w których wystąpili m.in. Magdalena Cielecka, Anna Dymna, Anna Seniuk, Maja Ostaszewska, Gustaw Holoubek, Jan Englert, Jerzy Trela, Krzysztof Globisz i Andrzej Seweryn.
Krakowski Salon Poezji szybko stał się cenionym i lubianym wydarzeniem. Jego sukces przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów, ponieważ zainteresował środowisko teatralne całego kraju. Salony Poezji powstały m.in. w Gdańsku, Gdyni, Warszawie i Poznaniu, a także za granicą: w Dublinie, Sztokholmie, Montrealu, Wiedniu i Wilnie. Okazało się, że istnieje ogromna liczba admiratorów poezji, dla których taki rodzaj kontaktu z nią to prawdziwe przeżycie i święto.

Terminy najbliższych spotkań:

26 maja / godz. 12.30 / Stanisław Barańczak – salon poświęcony postaci i twórczości poety / Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, Mała Sala, ul. Zachodnia 93

czytają: Maria Gładkowska, Aleksandra Skraba, Adam Mortas
oprawa muzyczna: Dominik Domińczak – klarnet, Aleksander Stachowski – akordeon
Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi
scenariusz i opieka artystyczna: Bronisław Maj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *