Krakowski Salon Poezji w Łodzi

Spotkania Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi odbywają się raz w miesiącu, w wybraną niedzielę, o godzinie 12:30. W Salonie spotykają się zarówno aktorzy Teatru Nowego jak i innych łódzkich teatrów oraz, gościnnie, wybitne postaci sceny z całej Polski. Czytaniu poezji towarzyszy muzyka w wykonaniu studentów i wykładowców Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Łódzki Salon gości w różnych miejscach, m.in. Muzeum Sztuki, Muzeum Miasta Łodzi, Akademii Muzycznej, Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych oraz Radiu Łódź, które zadeklarowało retransmisje Salonu na antenie w niedzielne wieczory po spotkaniach oraz następujące poniedziałki.

Zapraszamy na specjalną odsłonę Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi. Tematem będzie poezja Czesława Miłosza.

czytają: Anna Dymna, Krzysztof Orzechowski
oprawa muzyczna:
Robert Łaguniak – skrzypce
Cezary Karwowski – fortepian
Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi

10 marca / godz. 12.30 / Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi / Duża Sala / ul. Więckowskiego 15

ROBERT ŁAGUNIAK – skrzypce
Jest studentem III roku studiów I stopnia w łódzkiej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w klasie dr Kariny Gidaszewskiej. Był najmłodszym Polakiem biorącym udział w XV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w 2016 roku. Swój talent muzyczny od najmłodszych lat rozwijał pod okiem znakomitych pedagogów na licznych kursach muzycznych o randze ogólnopolskiej i europejskiej. Jest laureatem wielu konkursów skrzypcowych, zarówno ogólnopolskich, jak i międzynarodowych, m.in.: I miejsca w IV Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Rodziny Grobliczów, III miejsca w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. G. Bacewicz, I miejsca w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im G. Ph. Telemanna, I miejsca w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym ,,Young Paganini”, I miejsca w V Międzynarodowych Spotkaniach Młodych Skrzypków, I miejsca w International Internet Music Competition, Grand Prix w IX Międzynarodowym Konkursie Kameralnym. W ubiegłym roku został laureatem I nagrody na Konkursie „Talenty Skrzypcowe 2018” w Poznaniu, III nagrody ex aequo na V Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Heinricha Wilhelma Ernsta i Karola Szymanowskiego we Wrocławiu oraz I nagrody – z zespołem kameralnym – na Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego. Występował z polskimi orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi, jako solista i koncertmistrz. Oprócz klasycznego repertuaru skrzypcowego wykonuje muzykę dawną. Jest wielokrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Programu „Młoda Polska”.

CEZARY KARWOWSKI – fortepian
Urodził się w 1998 roku. Jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku w klasie fortepianu prof. dr hab. Roberta Marata i klasie kameralistyki prof. Stefana Macieja Krassowskiego. Obecnie kontynuuje naukę pod kierunkiem prof. Marata w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Jest laureatem wielu nagród międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów, zarówno jako solista, jak i w zespołach kameralnych. Do jego najważniejszych osiągnięć należą: I miejsce i nagrody specjalne w III Międzynarodowym Syberyjskim Konkursie Chopinowskim w Tomsku (Rosja); I miejsce (w kategorii solista) i III miejsce (w kategorii duet fortepianowy) w Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznych „Premio Clivis” w Rzymie (2015); I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem” w Krakowie (2016); I miejsce w XII Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku (2016); I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Władysława Kędry w Łodzi (2016); I miejsce w V Międzyuczelnianym Konkursie Kameralnym dla Duetów Instrumentalnych i Duetów Wokalnych (2018). Cezary Karwowski brał czynny udział w festiwalach i koncertach w Polsce i za granicą, m.in. w: Bergen i Oslo (Norwegia), Bolzano (Włochy) oraz na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w Radziejowicach i Białymstoku. Otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów (2015), stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016), stypendium artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego (2016), a także był stypendystą Krajowego Funduszu Na Rzecz Dzieci (2016-2017). Muzyka jest dla niego pasją, fascynacją i drogą do doskonalenia i rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *