kowbojeobcyEkranizacja komiksu z iście hollywoodzką obsadą. Tytuł mówi praktycznie wszystko. Kto wczuje się w klimat, ten będzie się bawił przednio. Kto nie czuje flow, niech lepiej wybierze się na coś innego.

Jake (Daniel Craig) budzi się gdzie w Arizonie. Na dłoni ma tajemniczą bransoletę, obok znajduje zdjęcie pięknej kobiety. Niczego nie pamięta. Przybywa do najbliższego miasteczka – Silver City. Za nim pojawiają się kosmici, którzy uprowadzają część mieszkańców.

Ocalali, wśród nich wredny bogacz Woodrow (Harrison Ford) i tajemnicza Ella (Olivia Wilde w swojej piękniejszej – czarnowłosej wersji), postanawiają ruszyć śladem rannego kosmity. Wszyscy mają nadzieję, że ich porwane rodziny nadal żyją. Dla wszystkich jedyną szansą jest Jake i jego wspomnienia.

Kowboje i obcy  to niezwykły mariaż dwóch gatunków – westernu i s-f. Gdyby nie pojawienie się kosmitów film ten w dużej mierze nazwać można klasycznym przykładem kina gatunkowego. Mamy tajemniczego rewolwerowca, który przybywa do miasteczka rządzącego przez bogatego tyrana. Mamy słabowitego szeryfa i tajemniczą piękność. Wreszcie mamy bandę rzezimieszków, Indian i gorączkę złota. A tutaj na dokładkę mamy UFO – czy można chcieć czegoś więcej?

Warto pamiętać, że jest to ekranizacja komiksu Scotta Mitchella Rosenberga, toteż najważniejsze we wszystkim będzie po prostu zabawa. Nie wolno myśleć o błędach logicznych w scenariuszu, a takich jest sporo. To po prostu frajda sama w sobie. Frajda dla wielbicieli s-f, westernów i komiksów.

W obsadzie znalazło się wielu niezłych aktorów – poza wspomnianymi Craigiem, Fordem i Wilde grają tu także Sam Rockwell, Adam Beach czy Paul Dano. Co do efektów specjalnych o ile walka z UFO, ich statki kosmiczne są wykonane interesująco, to sami kosmici są niestety jacyś nieforemni.

Mimo tego przy Kowbojach i obcych można się nieźle pobawić. I nie należy brać tego wszystkiego na poważnie, to tylko czysta komercyjna rozrywka.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
wolverine
Wolverine – recenzja
magicalgirl
Magical girl – recenzja
ida
Ida – recenzja
4 komentarze
 • Edyta
  20 listopada 2015 at 19:41

  super film bardzo pozdrawiam 😆 😉 🙂 😮 😡 :zzz

 • Edyta
  20 listopada 2015 at 19:40

  świetnie mnie rozbawił.pozdrawiam

 • Edyta
  20 listopada 2015 at 19:38

  najlepszy film

 • Edyta
  20 listopada 2015 at 19:37

  to fajny film

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*