komsopolitania29 grudnia o godz. 19:30 w DOMu rozpocznie się 30 edycja Kosmopolitanii. Na scenie pojawią się Serhat Koksal, Niebiescy i Kutman, Norma 40-60 oraz Konstanty Usenko.

SERHAT KOKSAL to jedna z ważniejszych postaci tureckiego undergroundu, artysta multimedialny i polityczny, tworzący kolaże dźwięków i obrazów pod nazwą 2/5 BZ już od 1991 roku. Zaczynał od konceptualno-punkowej sztuki łączącej elektronikę z tureckim instrumentem strunowym, sazem. Nawiązywał do anatolijskich tradycji sztuki krytycznej wobec władzy, do derwiszów i wędrownych artystów, do lewicowego rocka lat 60-tych (Selda Bagcan) i do anatolijskiego post rocka (Derdiyoklar), do popularnej wśród biedniejszych warstw ludności muzyki arabesque (Muslum Gurses i Orhan Gencebay), a także żywiołowej kurdyjskiej muzyki weselnej…

NIEBIESCY I KUTMAN – (Franek Wicz – ex 19 Wiosen, Marcin Pryt, Piotr Andrzejewski, Aleksander Gemel – 19 Wiosen). Koncert premierowy promujący płytę „Skrzydło motyle” (Requiem Records). Po ponad 15 latach przerwy Marcin Pryt (głos, teksty) i Franek Wicz (gitara, bas, syntezator, głos) znów grają razem! I znów żeglują ku nieodkrytym wcześniej lądom – tak jak to było w przypadku założonego na początku lat 90. z klawiszowcem Grzegorzem Fagotem zespole 19 Wiosen. ( fRAGMENT TEKSTU J. SŁODKOWSKIEGO). W WERSJI KONCERTOWEJ TOWARZYSZĄ WICZOWI I PRYTOWI KOLEDZY ZE WSPÓŁCZESNYCH 19 WIOSEN NA GITARZE SOLOWEJ ALEKSANDER GEMEL A NA GITARZE BASOWEJ PIOTR ANDRZEJEWSKI

NORMA 40-60 – AKA Ljubomir Pravica także w Rumory Orkiestra miłośnik Jugosławii w znaczeniu metaforycznym i autor bałkańskich spotkań w ramach Kosmopolitanii oraz współdyrektor sekcji historycznej tamże (razem z Łukaszem Nadolskim).

KONSTANTY USENKO — wiolonczelista, muzyk wielu zespołów punkowych, nowofalowych i industrialnych (The Leszczers, Najakotiva , Super Girl Romantic Boys, 19 Wiosen), autor tekstów piosenek, producent, didżej, dziennikarz współpracujący m.in. z pismem „Lampa”. Autor „Oczami radzieckiej zabawki”opowieści o rosyjskiej alternatywnej scenie muzycznej od początków punk rocka i nowej fali, aż po najnowsze produkcje z pogranicza hip-hopu, electro i innych stylów muzycznych opublikowanej przez Wydawnictwo Czarne w 2012 . Od dzieciństwa zawieszony pomiędzy Polską i Rosją. Później także organizator tras koncertowych polskich zespołów w Rosji i rosyjskich w Polsce. Obecnie mieszka na berlińskim Kreuzbergu i pracuję nad drugą częścią histori rosyjskiego podziemia.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0044
Moto Weteran Bazar – styczeń 2016
lodzkie-senioralia
Łódzkie Senioralia 2014 – informacje
light_move_festival_-_piotrkowska_20121020_1545464785
Light Move Festival 2013 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*