Kosmopolitania_28Relacja ze znajdującego się w Gambii miasta Buiba Mandinka, dj set inspirowany muzyką afrykańską i koncert 19 Wiosen. Nieprzypadkowo, główne punkty 28. Kosmopolitanii, będą związane z Czarnym Lądem. Wszystko, dlatego, że podczas wydarzenia, odbędzie się zbiórka dla Misji Gambia.

Misja Gambia trwa. O działaniach z nią związanych i zapotrzebowaniu na konkretną pomoc, opowiedzą podczas Kosmopolitanii #28 związani z akcją: Agata Chybińska, Maria Apoleika i Mieszka Saktura. Główni koordynatorzy zaprezentują również reportaż z Buiby Mandinka, miasta leżącego w Gambii.

Podczas trwania imprezy, zbierane będą rzeczy potrzebne dla szkoły w Gambii. Co można przynieść? Przede wszystkim zabawki edukacyjne, nasiona warzyw (pomidory, dynia, fasola), przybory szkolne (kredki, farby, pędzle, temperówki, nożyczki, ekierki, linijki), pendrivy i pomoce dydaktyczne (mikroskopy, modele anatomiczne, bryły geometryczne, pomoce do nauki fizyki). Będzie też specjalnie przygotowana puszka, do której będzie można wrzucać datki.

Na 28. Kosmopolitanii nie zabraknie akcentu muzycznego. Podczas wydarzenia wystąpi postpunkowo-industrialne 19 Wiosen, zespół pomysłodawcy imprezy – Marcina Pryta. Podczas koncertu, grupa zaprezentuje premierowe piosenki z nadchodzącej płyty „Lata Dwudzieste”.

Ostatni punkt imprezy to inspirowany muzyką afrykańską dj set Filipa Kalinowskiego. Występ artysty będzie się składał z dwóch części: „korzennej”, przepełnionej nagraniami terenowymi i „współczesnej”, poprzeplatanej remixami i muzycznymi kolaboracjami.

Kosmopolitania #28 już w najbliższy czwartek, 9 czerwca w klubie DOM. Start o godzinie 20. Wstęp na spotkanie z Misją Gambia jest wolny. Bilety na koncert i dj set kosztują 10 złotych. Całkowity dochód z biletów będzie przeznaczony na Misję Gambia.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_3160
Koncerty w Łodzi – styczeń 2017
Void of Madness w Magnetofonie
devision
Koncert De/vision W-wa Progresja Music Zone

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*