560623_450253038320615_1150323778_n

Gdzie zakupić w Łodzi prawdziwą macę, poznać zasady koszerności i zaopatrzyć się w kalendarz na rok 5773? Sklep nosi nazwę „Pod Śliwą” i nawiązuje do produkowanej pod patronatem łódzkiej Gminy Żydowskiej strykowskiej śliwowicy.

Strykover Slivovitz Premium to 72 procentowa okowita, produkowana według XVIII- wiecznej receptury ze śliwek i cukru. Produkt posiada certyfikat najwyższego sądu rabinicznego, który potwierdza jego koszerność np. na święto Pesach. Produkowana w Chociszewie Strykover Slivovitz Premium Strykowska uzyskała najwyższe w Europie wyróżnienie za doskonałą klasę.

Trunek dostępny jest w dwóch wersjach: 72-procentowej i słabszej, 40-procentowej. Za pół litra 72-procentowej śliwowicy zapłacimy 55 zł, za lżejszą 40-procentową wersję – 45 zł.

W sklepie można zaopatrzyć się także w przedmioty potrzebne religijnym żydom podczas modlitwy, książki o tematyce religijnej, judaica oraz pamiątki związane z łódzką Gminą Żydowską oraz samą Łodzią. Kosher Shop oferuje ponadto koszerne wina w cenach od 25 do 40 zł., cydry, piwa oraz macę prosto z Izraela (20 zł. za opakowanie).

DSC_0009

Łodzianie, którzy dotąd, jedynie podczas zagranicznych podróży zaopatrywali się w kosmetyki z minerałami z Morza Martwego, będą mogli nabyć je teraz także na miejscu po atrakcyjnych cenach

Sklep działa obecnie na terenie łódzkiej Gminy Żydowskiej przy ul. Pomorskiej 18, od poniedziałku do czwartku w godz. 10-17. W piątki i w soboty, ze względu na obowiązujący religijnych żydów szabas, sklep jest nieczynny. 
 
Prowadzący sklep zapewniają, iż są otwarci na propozycje odnośnie oferty i mają nadzieję stale ją poszerzać. Zapraszamy zatem do odwiedzenia sklepu oraz polubienia jego facebook’owego profilu.

(Tekst na podst. mat prasowych; Fot. Szymon Zadumiński)

 

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Placówka przy Placu Wolności
Pijana Wiśnia na Piotrkowskiej
Bal_u_Poznanskiego
Nowe desery lodowe w Hort Cafe (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*