KORALINAW sobotę, 28 września o godz. 17 w Teatrze Pinokio rozpocznie się pokaz premierowy spektaklu Koralina oparty na bestsellerowej powieści Neila Gaimana pod tym samym tytułem.

Główna bohaterka niczym współczesna Alicja w Krainie Czarów, trafia do świata po drugiej stronie tajemniczych drzwi. Odkrywa tam surrealną rzeczywistość spełnionych pragnień i fantazji: na początku kuszącą niczym najpiękniejsze marzenie, później – przerażającą jak najgorszy koszmar senny. Tworzone w Teatrze Pinokio przedstawienie ma nawiązywać do stylistyki opowieści grozy. Jednym z podstawowych tematów spektaklu jest konfrontacja dziecka ze swymi lękami. Twórcy spektaklu uzyskują niepokojącą i mroczną atmosferę opowieści brytyjskiego autora, łącząc teatr żywego planu z elementami teatru lalkowego.

– Powieść Gaimana utrzymana jest w konwencji opowieści grozy i my staramy się w spektaklu taką atmosferę przekazać. Nie chcemy jednak zostawić dzieci w poczuciu paniki. Chcemy, żeby to była straszna bajka ale też dowcipna, ironiczna i przewrotna. Ma to być spektakl, który pozwoli konfrontować się z lękiem, będącym podstawową emocją nie tylko w życiu dziecka. Ten spektakl pokazuje, że w otaczającej nas rzeczywistości nie ma się czego bać. Dużo straszniejsze są wytwory naszej wyobraźni. Nigdy rzeczywistość nie jest tak straszna jak to, co potrafimy stworzyć w swoich głowach – mówi Karolina Maiejaszek, reżyserka.

Neil Gaiman  „Koralina”
adaptacja i reżyseria – Karolina Maciejaszek
scenografia – Anna Chadaj
muzyka – Łukasz Borowiecki
Obsada: Żaneta Małkowska, Hanna Matusiak, Ewa Wróblewska, Anna Sztuder-Mieszek, Łukasz Bzura, Pavel Kryksunou, Mariusz Olbiński, Łukasz Batko

Premierze towarzyszy ekspozycja grafik autorstwa Dave McKeana pt. Fono Grafie. Wernisaż 28 września o godz. 19 w foyer teatru.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
polaroidy_000_b
Wielki powrót „Polaroidów”!
32._FST_-_oficjalny_plakat
32. Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi
Premiera opery Il mondo della luna w Akademii Muzycznej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*