Kora. Boska w Artkombinacie

Kora po śmierci staje u wrót nieba, gdzie czekają na nią Trzy Maryjki. Bardzo strojne. Jak malowane: Matka Boska Częstochowska, Matka Boska Fatimska i Matka Boska z Guadalupe. Postawiona przed groteskowym Sądem Ostatecznym Kora wraca w piosenkach i wyznaniach do ziemskich wspomnień. Nareszcie ma okazję do opowiedzenia swojego życia tym, które mogły uczynić je lepszym… Spektakl jest opowieścią o kobiecie, artystce, córce i matce, o Polsce, religii, systemie i chorobie; to baśniowa historia o miłości, tęsknocie, niemocy i żalu.

Trzy Maryje symbolizują trzy różne postawy i trzy różne sfery życia. Trzy Cnoty Boskie. Matka Boska Częstochowska to Wiara – Kościół, Polska, polityka, system. Matka Boska Fatimska to Nadzieja – naiwność, czystość, dziecko i tęsknota. Matka Boska z Guadalupe to Miłość – prawdziwa wolna miłość, muzyka, szaleństwo i indiański trans…

W spektaklu usłyszymy największe przeboje Maanamu śpiewane przez Katarzynę Chlebny.

Obsada: Katarzyna Chlebny. Kora/ Piotr Sieklucki. Matka Boska Częstochowska/ Łukasz Błażejewski. Matka Boska z Guadalupe/ Paweł Rupala. Matka Boska Fatimska.

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Chlebny/ Scenografia i kostiumy: Łukasz Błażejewski/ Aranże: Paweł Harańczyk/ Ruch sceniczny: Karol Miękina/ Charakteryzacja: Artur Świetny.

Autor plakatu: Łukasz Błażejewski.

Uwaga. Podczas spektaklu wykorzystywane jest światło stroboskopowe oraz intensywne zadymienie sali.

Czas trwania spektaklu: 100 minut

Bilety do nabycia: https://scena.artkombinat.pl/kora-boska-22-maja-2022

„KORA. BOSKA” | 22 MAJA 2022 | G. 18:00 | ARTKOMBINAT SCENA MONOPOLIS | BILETY: 100 zł

„Kora. Boska” Teatru Nowego Proxima z Krakowa w ArtKombiancie Scena Monopolis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *