yamatoPod koniec listopada do Polski powraca rewelacyjna grupa Yamato – The Drumers of Japan. Występy bębniarzy z Japonii to niezapomniane, zaskakująco żywiołowe show, które będzie doskonałą dawką pozytywnej energii w ponure jesienne wieczory. Yamto zagoszczą w tym roku w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Gdyni i w Łodzi. W naszym mieście artyści wystąpią 27 listopada godz. 19 w Teatrze Wielkim. Bilety kosztują 135-195 zł.

Mamy dla Was podwójne zaproszenie na to niezwykłe wydarzenie. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie “Yamato”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety i podacie swoje imię i nazwisko. Zabawę zakończymy w środę (26 listopada), o godz. 21. Laureata konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenie otrzyma najciekawszy mail.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony, zaproszenia otrzymują osoby, których maile rozpoczynają się od kaso… ewe.rrr..

Zespół Yamato słynie ze spektakularnych widowisk, na których prezentuje sztukę gry na tradycyjnych bębnach taiko. Występ artystów z Japonii to niezwykłe połączenie odgłosów bębnów z dźwiękami tradycyjnych instrumentów strunowych szarpanych (koto, chappa, shino-bue, samisen, kane). Yamato wspaniale interpretuje muzyczne tradycje, które od wieków związane są z kulturą i religią Kraju Kwitnącej Wiśni. Idealna synchronizacja nie byłaby możliwa bez setek godzin intensywnych treningów i ekstremalnej koncentracji. Przedstawienie, podczas którego artyści posługują się kilkoma tuzinami bębnów, o średnicy sięgającej pięciu metrów i pałeczkami o wadze do 3,5 kilograma, jest niesamowitym przeżyciem. Fantastyczne show jakie prezentują absorbuje taką ilość energii artystów, że potrzebują oni dwunastu godzin wypoczynku, aby zregenerować siły. Unikatowi bębniarze, wśród których zobaczymy również kobiety, od pierwszych uderzeń zachwycają i oczarowują publiczność rytmem, choreografią i dźwiękiem. Dzięki połączeniu instrumentów muzycznych i wyćwiczonej technice gry, występy YAMATO oferują widzom niezwykłą różnorodność. Zaskakujące akrobacje połączone z wyśmienitym humorem artystów sprawiają, że widowisko z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich widzów. Pokaz uatrakcyjnią także kolorowe, autentyczne japońskie stroje bębniarzy.

Yamato, od czasu powstania w roku 1993, występowała na całym świecie dając już ponad 3.500 występów. W 1998 roku bębniarze zagościli na prestiżowej imprezie Fringe Festival w Edynburgu. Za swój występ odebrali nagrodę Fringe Award, a magazyn „The Scotsman” pisał o nich, że „w sposób niezwykły łączą energię szalonych rockmanów z duchowością Dalekiego Wschodu”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
cochise_20130923_1171817535
Cochise w Iron Horse (zakończony)
Marek_Dyjak-3015
Marek Dyjak w Wytwórni (zakończony)
ENEMEF_Noc_Oscarowa_PLAKAT
ENEMEF: Noc Oscarowa (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*