jezioro6W poniedziałek, 7 listopada o godz. 19 w Teatrze Muzycznym w Łodzi wystąpi Russian National Ballet ze spektaklem Jezioro łabędzie. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na te wydarzenie.

Wystarczy, że wyślecie SMS o treści plaster.balet pod numer 71051 rejestrujący Was w konkursie.

Pytanie konkursowe roześlemy w csobotę, 5 listopada 2011 po godz. 19. wtedy też osoby zarejestrowane otrzymają SMS z pytaniem. Nagrodę otrzymają osoby, których SMS z odpowiedzią będzie najszybszy. Kosz jednego SMS wynosi 1 zł + vat, czyli całość zabawy to 2 zł + vat. Konkurs zakończy się 5 listopada o 23:59 lub do dwóch pierwszych poprawnych odpowiedzi.

Fundatorem nagród w konkursie jest organizator imprezy

KONKURS ZAKOŃCZONY. BILETY OTRZYMAŁY OSOBY, KTÓYCH NR TEL. ROZPOCZYNA SIĘ OD 503 16… i 696 24… . ZOSTALI POINFORMOWANI O TYM FAKCIE. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA TAK LICZNY UDZIAŁ W KONKURSIE I ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W INNYCH NASZYCH ZABAWACH.

„Jezioro łabędzie” to największy fenomen w literaturze baletowej.  Synonim klasycznego piękna i wykonawczej perfekcji.

Historia księżniczki zaklętej w łabędzia opowiada o prawdach uniwersalnych: o walce dobra ze złem, o ludzkich namiętnościach, o zdradzie, bólu i potędze miłości. Wszystko to, co niesie ze sobą przepiękna muzyka, perfekcyjny taniec i baśniowa opowieść – to zapowiedź wieczoru pełnego doznań, emocji i „czegoś”, co z pamięci nigdy nie uleci. Wzruszająca historia miłości, przekraczającej granicę śmierci, opowiedziana w wersji na pointy i palce w perfekcyjnym wykonaniu, to gratka dla smakoszy muzyki klasycznej i tańca oraz dla wielbicieli piękna i harmonii.

Muzyka oddaje w niepowtarzalny sposób baśniowy klimat akcji i romantyzm jej treści, a niezwykle ekspresyjny taniec (w znakomitej historycznej choreografii M. Petipy i L. Iwanowa), nasycony subtelnym liryzmem i poetycką fantastyką, przenosi nas do świata ludzkich marzeń.

jezioro_labedzie

Russian National Ballet kontynuuje wspaniałe tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej: dbałość o techniczną perfekcję wykonania i niezwykłą wprost ekspresję, w której wyraża się tzw. „rosyjska dusza”. Aktualnie dyrektorem artystycznym zespołu jest Siergiej Radchenko, znakomity tancerz i choreograf, który przez 25 lat był partnerem światowej sławy primabaleriny, Mai Plisieckiej. Partnerował jej m.in. w słynnej Carmen (G. Bizet – R. Szczedrin). Jest pasjonatem muzyki i tańca hiszpańskiego. Pracował również jako choreograf przy wielu produkcjach filmowych.
   
Spektakl w Łodzi odbędzie się w ramach polskiej trasy koncertowej, która jest częścią trasy europejskiej. Artyści w ramach tournée wystąpili już m. in. w Zurichu, Hamburgu, Monachium, Berlinie.

/fot. mat.pras.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
szwedzkistol
Szwedzki stół w Teatrze Rozrywki Lutnia (konkurs do 18 lutego)
widzew_d_-_legia_warszawa_01_20131113_1611169009
Widzew Łódź – Piast Gliwice (zakończony)
Cohen i Kobiety w Wytwórni (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*