zlotarozdzka3Masz ochotę na wieczór pełen czarnego humoru? Chcesz posłuchać mrożących krew w żyłach historii o niegrzecznych dzieciach w ciekawych aranżacjach muzycznych? Jeśli tak, to taki właśnie jest spektakl “Złota Różdżka” w łódzkim Teatrze Arlekin, nagrodzony Złotą Maską za najlepsze przedstawienie w teatrach lalkowych w sezonie 2010/2011.

Spektakl, a właściwie widowisko muzyczne “Złota Różdżka” zostało zainspirowane moralizatorskimi XIX-wiecznymi wierszami Heinricha Hoffmana. W dobie bezstresowego wychowania opowieści mogą się wydać wręcz szokujące, bo niegrzeczne dzieci spotyka zawsze kara – krawiec obcina im palce, umierają z głodu, spadają w przepaść.

Jednak gdy słuchamy napisanych przez niego wierszyków wyśpiewywanych przez aktorów Arlekina nie jako surowy moralitet dla dzieci, ale jako tekst dla dorosłych, okazują się być świetną rozrywką.

Na scenie występuje niemal cały zespół teatru – czternastu aktorów i sześcioosobowa orkiestra. Piosenki o niegrzecznych dzieciach w aranżacjach, znanego między innymi z zespołu Voo Voo, Mateusza Pospieszalskiego wpadają w ucho i kołaczą się po głowie słuchaczy jeszcze długo po opuszczeniu sali teatralnej.

Podczas spektaklu króluje czarny humor w stylu Monty Pythona, a widzowie szybko wchodzą w zaproponowaną konwencję i zaśmiewają się do łez.

Uwaga niespodzianka! Po każdym spektaklu odbędzie się losowanie dwuosobowego zaproszenia na uroczystą premierę „Mistrza i Małgorzaty”, która odbędzie się z okazji otwarcia siedziby teatru po generalnym remoncie.

Mamy dla Was cztery podwójne zaproszenia na spektakle  grane 12, 13, 14 i 15 maja o godz. 19 (po jednym podwójnym zaproszeniu na każde przedstawienie). Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie “Arlekin”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety i podacie interesującą was datę wystawienia sztuki. Zabawę zakończymy w sobotę (10 maja), o godz. 22. Laureatów konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenia otrzymają najciekawsze maile.

Fundatorem nagród w konkursie jest Teatr Arlekin.
konkurs zakończony

Złota Różdżka

Scenariusz i reżyseria: Jerzy Bielunas
Muzyka: Marek Materna, Mateusz Pospieszalski
Aranżacje: Mateusz Pospieszalski
Scenografia: Elżbieta Terlikowska
Choreografia: Maciej Florek
Przygotowanie wokalne zespołu i kierownictwo orkiestry: Teresa Stokowska-Gajda

Do spektaklu akompaniuje orkiestra w składzie:
Fortepian: Emil Jerzak, Teresa Stokowska-Gajda; Klarnet &saksofon: Mirosław Kłys, Katarzyna Jurczyk; Trąbka: Tomasz Chrześcijanek; Gitara akustyczna: Albin Brzeziński; Gitara basowa & kontrabas: Mariusz Wiater, Bartosz Stępień; Perksusja: Miłosz Cichecki, Tomasz Świtalski

Obsada:
Agata Butwiłowska, Patrycja Czyszpak, Katarzyna Kawalec, Katarzyna Stanisz, Emilia Szepietowska, Małgorzata Wolańska, Karolina Zajdel, Bartek Brożyna, Wojciech Kondzielnik, Marcin Marzec, Jan Tomasz Pieczątkowski, Waldemar Presia, Paweł Sowa, Patryk Steczek

/fot.mat.pras.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
findout
Find Out w Łodzi – karnet (zakończony)
ania_dbrowska_w_wytwrni_20130114_2052548264
Ania Dąbrowska w Wytwórni (zakończony)
1czeko_logo_FINAL_Small2
Imprezy w Czekoladzie (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*