LODZUnikalne show taneczne – 100 tancerzy i orkiestra na scenie. Gruziński balet narodowy „Sukhishvili” składa się z ponad 100 tancerzy  i własnej orkiestry. W swojej historii wyruszył na ponad 250 tournée, członkowie zespołu 11 razy objechali 5 kontynentów i 90 krajów, odbyli 12 500 koncertów, które łącznie widziało ponad 10 mln widzów na całym świecie! 19 lutego 2017 r. o godz.19.00 SUKHISHVILI wystąpi w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Mamy dla Was dwa pojedyncze zaproszenia na pokaz.  Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie “Balet”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety. Zabawę zakończymy 15 lutego o godz. 22, powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenia otrzymają najciekawszy mail.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony, zaproszenia otrzymały osoby, których maile rozpoczynają się od anna.jusk… i olga.woj…

Występ zespołu nazwano „najlepszym show na Broadwayu”, w Australii uznany był on za „ósmy cud świata”, a po koncercie na najsłynniejszej scenie w Lа Scala, kurtynę podnoszono aż 14 razy, pobijając tym samym rekord Caruso (podniesienie kurtyny 11 razy). Gruziński Balet Narodowy „Sukhishvili” powstał 70 lat temu i bazuje na tradycyjnych tańcach narodowych, ale żeby występy były jeszcze bardziej spektakularne, powstały nowe układy, będące doskonałym połączeniem urokliwego folku i kroków współczesnych. Elementy sztuki walki i akrobacje, bajecznie kolorowe kostiumy oraz dynamiczna, opowiedziana z niebywałą pasją historia sprawiają, że „Sukhishvili” stanowi doskonałe show dla całej rodziny: od dzieci aż po seniorów.

„Spróbujcie skoczyć w powietrzu, podginając kolana pod siebie. Potem upadnijcie na klęczki na podłogę i skoczcie ponownie, żeby znów upaść i kontynuować! A potem kręćcie się na palcach w miękkich butach z taką szybkością, żeby nikt nie rozpoznał waszego własnego oblicza. A potem zróbcie okrążenie wokół sceny na klęczkach. Urzeknijcie przepiękne damy, które obserwują spokojnie i figlarnie wasz śmiały taniec, który stara się wywalczyć ich przychylność”.
The Washington Post (USA)

SZTORM NA SCENIE
„Gruzińscy artyści – sama doskonałość. To nawet nie taniec, to – lot. Sztorm na scenie”.
Daily Mirror (Great Britain)

CZAR Z GRUZJI
„Dwie i pół godziny przelatują jak sekundy, nim zdążysz spostrzec, patrzysz z ogromną uwagą i zastanawiasz, czym zachwycasz się bardziej – muzyką, pięknymi kostiumami, sztuką czy niewiarygodną techniką tancerzy, bogatymi w tradycje Gruzji”.
New York Post (USA)

Zródło:  pankoncert.pl/event/narodowy-balet-gruzji-sukhishvili-luty-marzec-2017/
Bilety na: www.sukhishvili.pl, Eventim, Biletyna

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
zespol
Widzew Łódź – Cracovia (zakończony)
letniaakademiajazzu
Letnia Akademia Jazzu 2015 (zakończony)
Trzynasta_w_Samo_poludnie_-_WrocC582aw2C_zespol
Trzynasta w samo południe w Iron Horse (zakończonya)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*