laj9Już po raz dziewiąty Wytwórnia stanie się przystanią dla melomanów, którzy szczególnie umiłowali jazz. Hale, które przed laty służyły filmowcom, na dwa letnie miesiące staną się miejscem, w którym będzie królowała improwizacja. Dziewiątą Letnią Akademię Jazzu otworzy koncert Edwarda Partyki, światowej sławy kompozytora, aranżera, dyrygenta i puzonisty, pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych, postaci niezwykłej na międzynarodowej arenie jazzowej.

Mamy dla Was aż pięć podwojnych zaproszeń na ten koncert.. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie “LAJ”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety i podacie swoje imię i nazwisko. Konkurs zakończymy w środę, 6 lipca o godz.22. Bilety otrzymaj najciekawsze mail.

Pamiętaj! Biorąc udział w konkursie znasz i akceptujesz jego regulamin. .

konkurs zakończony, zaproszenia otrzymały osoby, których maile rozpoczynają się od upawl… bobu… aurs… mpt… podo…

PROGRAM

7 lipca, godz. 19
ED PARTYKA JAZZ ORCHESTRA

Na scenie przy Łąkowej 29 wystąpi Ed Partyka Jazz Orchestra, jedna z najbardziej rozchwytywanych orkiestr jazzowych młodego pokolenia w Europie, składająca się z artystów, pochodzących z różnych krajów, m.in. z USA, Niemiec, Austrii, Holandii, Szwecji oraz Republiki Czeskiej.

Jej obecny skład został uformowany w Berlinie w 2007 r. i składa się z niezwykle utalentowanych osobowości muzycznych – zarówno „weteranów” sceny big-bandowej, jak i młodych instrumentalistów z Berlina, Amsterdamu i Pragi. Edward Partyka, kompozytor i instrumentalista, jest zdobywcą pierwszej nagrody NDR Musikpreis (Hamburg) w 1998 roku oraz pierwszej nagrody Jazz Composer Alliance Hemphill Composition Awards (Boston) w tym samym roku. Jest również finalistą HR Emerging Composers Competition (Frankfurt) w 1996 roku.

Partyka uzyskał pierwszy stopień wykształcenia artystycznego na Uniwersytecie Northern Illinois, zaraz potem w 1990 roku przeprowadził się do Niemiec. Drugi stopień studiów artystycznych ukończył na kierunku jazzowa gra na puzonie w Konserwatorium Muzycznym w Kolonii, gdzie był również członkiem Jazzowych warsztatów dla kompozytorów G.E.M.A., prowadzonych przez Boba Brookmeyera. Partyka koncertował i nagrywał z Vienna Art. Orchestra, Bob Brookmeyer New Art Orchestra, WDR Big Band, NDR Big Band, Gansch & Roses i Roman Schwaller Nonet. Edward Partyka został zaproszony do dyrygowania HR Big Band, NDR Bog Band, RIAS Big Band, RTV Big Band Slovenia, Summit Jazz Orchestra, Cleveland Jazz Orchestra i Oslo Workshop Big Band. Jest również nauczycielem na Uniwersytecie Johanna Gutenberga w Mainz w Niemczech i pracuje jako niezależny pisarz dla magazynu muzycznego SONIC.

Obecnie jest dyrektorem muzycznym Ed Partyka Jazz Orchestra, która wykona jego kompozycje podczas koncertu inaugurującego tegoroczną Letnią Akademię Jazu.

Skład zespołu:
Partyka Edward Dyrygent, aranżer i kompozytor

Herzog Edgar – saksofony

Kalfus Petr – saksofon altowy, klarnet, klarnet altowy
Leuschner Florian – saksofon barytonowy, klarnet basowy
Schiller Malte – saksofon tenorowy, saksofon sopranowy, klarnet, klarnet basowy
Schnabel Anna Lena – saksofony

Brown Benny – Trąbka
Engels Jorg – Trąbka
Meyer Felix – Trąbka, Flugelhron
Ornig Gerhard – Trąbka
Stein Bastian – trąbka, flugelhorn
Bernoulli Linus – Waltornia

Duncan Alistair – Puzon
Hedemann Robert – Puzon
Schreiner Jan – tuba, puzon basowy
Wyss Lukas – puzon basowy

Soll Hendrik – fortepian
Imm Paul – kontrabas
Schmölzer Reinhold – perkusja
Oschewsky Julia – Wokal

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
cytryna
Bilety do Cytryny (zakończony)
cytryna
Bilety do Cytryny (zakończony)
sawblade2013
Sawblade w Stereo Krogs (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*