laj9Już po raz dziewiąty Wytwórnia stanie się przystanią dla melomanów, którzy szczególnie umiłowali jazz. Hale, które przed laty służyły filmowcom, na dwa letnie miesiące staną się miejscem, w którym będzie królowała improwizacja. Bohaterem koncertu finałowego dziewiątej edycji Letniej Akademii Jazzu będzie Bronisław Kaper, polski kompozytor, laureat Oscara za muzykę do filmu „Lili” z 1953. Kaper jest również znany jako twórca jazzowych standardów; dwa spośród nich są znane wszystkim fanom jazzu – „On Green Dolphin Street” i „Invitation”.

Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na ten koncert. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie “LAJ”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety i podacie swoje imię i nazwisko. Konkurs zakończymy w środę, 31 sierpnia o godz.22. Bilety otrzymaj najciekawsze mail.

konkurs zakończony, zaproszenie otrzymały osoby, których maile rozpoczynają się od zdzisl… annam…

Pamiętaj! Biorąc udział w konkursie znasz i akceptujesz jego regulamin. 

PROGRAM

1.09.2016 godz. 19:00

FINAŁ IX LETNIEJ AKADEMII JAZZU
ALEKSANDRA TOMASZEWSKA i POLSKA ORKIESTRA RADIOWA „LILI”

O przygotowanie aranżacji kompozycji Bronisława Kapera poproszono jedną z najzdolniejszych kompozytorek i aranżerek młodego pokolenia, nazywaną polską Marią Schneider: Aleksandrę Tomaszewską. Aleksandra Tomaszewska jest kompozytorką, aranżerką, pianistką oraz wykładowczynią na Akademii Muzycznej imienia Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Nagrywała m.in. z NDR BigBandem, czym z polskich muzyków może poszczycić się tylko Jan „Ptaszyn” Wróblewski i Władysław Sendecki.

Obok twórczości związanej z big bandem również kompozycje symfoniczne zajmują ważne miejsce w twórczości kompozytorki. Aleksandra ma na koncie współpracę z Orkiestrą Polskiego Radia (NOSPR), Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej oraz Polską Młodą Filharmonią.

Aleksandra Tomaszewska przygotuje aranżacje kompozycji Bronisława Kapera na orkiestrę symfoniczną. Przy Łąkowej 29 wystąpi Polska Orkiestra Radiowa, której historia sięga lat przedwojennych. Poprowadzi ją Michał Klauza, dyrygent, dyrektor artystyczny POR. Na przestrzeni lat swej działalności orkiestra koncertowała w takich krajach, jak: Niemcy, Francja, Włochy, Szwajcaria, Szwecja, Holandia, Austria czy Hiszpania. Z orkiestrą współpracowali wybitni kompozytorzy muzyki filmowej, w tym Jan A.P. Kaczmarek, Stanisław Syrewicz i Maciej Zieliński.

Wykonawcy:

Aleksandra Tomaszewska – fortepian, kompozycje, aranżacje

Anna Serafińska – wokal
Maciej Grzywacz – gitara

Dominik Bukowski – wibrafon
Robert Kubiszyn – kontrabas
Paweł Dobrowolski – perkusja

Goście specjalni:
Frank Delle – saksofony (NDR Big Band)
Ernst Fiete Felsch – saksofony (NDR Big Band)
Bodek Janke – zestaw perkusyjny (NDR Big Band)


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_0772
Chłopcy kontra Basia w Wytwórni (zakończony)
Atak Paniki w Kinie Helios (zakończony)
natalia_kukulska_20110516_1467209193
Natalia Kukulska w Wytwórni (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*