laj9Już po raz dziewiąty Wytwórnia stanie się przystanią dla melomanów, którzy szczególnie umiłowali jazz. Hale, które przed laty służyły filmowcom, na dwa letnie miesiące staną się miejscem, w którym będzie królowała improwizacja. W ramach festiwalu organizatorzy przypomną nie tylko postaci polskiego i światowego jazzu, ale również istotne w historii polskiej szkoły jazzu wydarzenia, dlatego w tym roku uczcimy 50. rocznicę powstania płyty „Astigmatic”, którą uznaje się za jedno z największych dokonań muzycznych Krzysztofa Komedy. Nowe życie w te wyjątkowe kompozycje tchną Grzegorz Karnas i Sławek Jaskułke. Premiera już 21 lipca podczas dziewiątej edycji Letniej Akademii Jazzu.

Mamy dla Was aż sześć podwójnych zaproszeń na ten koncert. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie “LAJ”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety i podacie swoje imię i nazwisko. Konkurs zakończymy w środę, 20 lipca o godz.22. Bilety otrzymaj najciekawsze mail.

Pamiętaj! Biorąc udział w konkursie znasz i akceptujesz jego regulamin. 

konkurs zakończony, zaproszenia otrzymały osoby, których maile rozpoczynają się od grzeso… olga1… andrzejl… bobu… iwona-… norbert…

PROGRAM

21 lipca

50. ROCZNICA POWSTANIA PŁYTY ASTIGMATIC
CZĘŚĆ I: GRZEGORZ KARNAS QUARTET
CZĘŚĆ II: SŁAWEK JASKUŁKE SPECIAL PROJECT

Godz. 19 – część I
Godz. 20.15 – przerwa
Godz. 20.30 – część II

CZĘŚĆ I: GRZEGORZ KARNAS QUARTET

Jako pierwszy koncert w duchu płyty „Astigmatic” wykona Grzegorz Karnas. Ten wybitnie kreatywny artysta koncertuje na całym świecie i jest znany ze swojej otwartości, szczególnego wykorzystania technik wokalnych i umiejętności improwizacyjnych. Karnas urodził się na Górnym Śląsku. Pochodzi z rodziny bez tradycji muzycznych. Współpracował z legendami polskiej oraz czołówką europejskiej sceny jazzowej. Zdobywca grand Prix międzynarodowych jazzowych konkursów wokalnych: Zamość, Crest (Francja), Bruxelles (Belgia). Muzyk aktywnie działający na europejskiej scenie jazzowej. Producent muzyczny, językoznawca, pedagog, blogger. Nagrywa dla słowackiej wytwórni Hevhetia oraz węgierskiej wytwórni BMC Records. W dorobku ma sześć wyprodukowanych przez siebie albumów. Jest inicjatorem Międzykulturowych Spotkań Muzyki, Twórczości i Ekspresji VOICINGERS – festiwalu organizowanego od 2008 roku w jego rodzinnych Żorach.

CZĘŚĆ II: SŁAWEK JASKUŁKE SPECIAL PROJECT

Sławek Jaskułke (1979) – polski pianista jazzowy, improwizator, kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej, przyjedzie do Łodzi z sekstetem. Absolwent Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ma za sobą występy na największych scenach muzycznych i festiwalach jazzowych, m.in.: Berlin Jazz Fest, North Sea Jazz Festival, Red Sea Jazz Festival, Symphony Hall w Chicago, Carnegie Hall w Nowym Jorku, International Performing Arts Center w Moskwie.

Koncertował w kilkudziesięciu krajach i na niemal wszystkich kontynentach. W 2006 roku reprezentował Polskę na festiwalu Music Beyond Borders w Hongkongu, co zaowocowało wydaniem solowej płyty „Jaskułke – Hong Kong”. W czerwcu 2013 wziął udział w Festiwalu Kultury Polskiej „Corso Polonia” w Rzymie. W lipcu 2012 roku wystąpił solo w słynnych Ogrodach Luksemburskich w Paryżu. Twórca projektu „Chopin na pięć fortepianów”, prezentowanego premierowo na Światowej Wystawie EXPO 2010 w Shanghaju. Jesienią 2011 roku projekt prezentowany był na scenie Forbidden City Concert Hall Beijing (Sala Koncertowa Zakazanego Miasta w Pekinie) oraz Nanyang Academy of Fine Arts w Singapurze.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
cover_front
Mr. Zagaynikov – Sunshine Units (zakończony)
Wołyń w Kinie Helios (zakończony)
2014-03_oczekiwane_406
ENEMEF: Najbardziej Oczekiwane zakończony)
1 Komentarz
  • Iwona
    20 lipca 2016 at 13:46

    LAJ chciałabym posłuchać muzyki jazzowej na żywo

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*