marcinqqqq11 lutego w Keja Pub rozpocznie się spotkanie z Małgorzatą Szumską –  Zielona sukienka,sentymentalno pijacka podróż na wschód. Mamy dla Was zaproszenia na to wydarzenie.

60 lat temu, gdy oficjalna wojna dobiegała końca, codziennie setki osób znikało z domów, za konspiracyjną walkę. Walkę za ojczyznę. Janka ma 18 lat, roczne dziecko i męża ma, a przynajmniej miała, gdzieś w obozie pracy w głębi ZSSR. Pakuje się więc i jedzie go szukać bo przecież ten ZSSR nie może być tak wielki, żeby męża własnego nie znaleźć. Janka nie wie nic o geografii – skończyła 4 klasy podstawowe, a potem zaczęła się wojna… Wilno – Moskwa – Krasnojarsk – Kansk – Makrusza – Tomsk – Irkuck – Petersburg – Karaganda…. Trasa została zaplanowana przez towarzysza Stalina. Głód, wojna, mróz, katorżnicza praca, tęsknota i miłość. 60 lat po tych wydarzeniach jadę tą samą trasą którą jechała Janka, moja babcia. Jadę w sentymentalna podróż do wioski, której nie ma na mapie, by spotkać ludzi, którzy jeszcze pamiętają…

MAŁGORZATA SZUMSKA- Aktorka, przewodniczka, blogerka, instruktorka jogi…a jak już kiedyś dorośnie to zostanie podróżniczką 😉 Wędruje samotnie, wtedy czuje prawdziwy smak przygody, spotyka najlepszych ludzi, poznaje własne granice. Uważa że siedzenie na podłodze w chińskim pociągu przez 26 godzin nauczyło ją pokory, zgubienie paszportu w Wietnamie wiary w ludzi, a miesiąc spędzony w indyjskim aszramie ­ wiary w siebie. Hinduski wróżbita powiedział jej, że nie zazna spokoju w jednym miejscu, buriacki szaman, że zeka ją życie w drodze, i nawet Cyganka z Kazimierza Dolnego powiedziała jej „jesteś taka jak my, bez domu i wszędzie u siebie.” Do trzydziestego roku życia ma plan być na każdym kontynencie. Do pięćdziesiątego roku życia ma plan polecieć na orbitę. Za pokaz „Zielona Sukienka” otrzymała nagrodę publiczności oraz nagrodę jury na Studenckim Festiwalu Podróżniczym Kormorany, nagrodę Czwarty Żywioł na festiwalu 3 Żywioły, oraz Złoty Ślad na Podróżniczym Festiwalu Śladami Marzeń.


KONKURS

Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie, a także karnet dla jednej osoby na wszystkie slajdowiska w lutym. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie “Slajdowisko”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety. Zabawę zakończymy w niedzielę  (9 lutego), o godz. 22 Laureatów konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenia otrzymają najciekawsze maile.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
stol
Letnia Scena: Stół z powyłamywanymi nogami (zakończony)
002natu
Natalia Przybysz w Wytwórni (zakończony)
wakacje-2013
Happy Summer w UDZ (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*