carrollkssJeden z najpopularniejszych pisarzy końca lat 90. w Polsce, Jonathan Carroll, przyjedzie do Łodzi. 9 maja w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury (Roosevelta 17) będzie promował swoją najnowszą książkę wydaną przez Rebis pt. Kobieta, która wyszła za chmurę.

Z tej okazji mamy dla Was konkurs, w którym możecie zdobyć powyższą książkę, a także podwójne zaproszenie na spotkanie z autorem. Wystarczy, że wyślecie SMS o treści plaster.sfk pod numer 71051 rejestrujący Was w konkursie. Pytanie konkursowe roześlemy w poniedziałek, 7 maja  2012 po godz. 19. wtedy też osoby zarejestrowane otrzymają SMS z pytaniem. Nagrodę otrzyma osoba, której SMS z odpowiedzią będzie najszybszy. Kosz jednego SMS wynosi 1 zł + vat, czyli całość zabawy to 2 zł + vat. Konkurs zakończy się 7 maja o 23:59 lub po pierwszej poprawnej odpowiedzi.

Uwaga! Ze względów technicznych odbiór książki może być wyłącznie osobisty przed spotkaniem z Carrollem.

Fundatorem nagród w konkursie jest ŚFK
konkurs zakończony, bilety i książkę otrzymała osoba, której nr. tel. rozpoczyna się od 792 77…

Spotkanie z Jonathanem Carollem to element cyklu Puls Literatury na Świecie podczas któego w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury zaprezentują się pisarze z całego świata.

PULS LITERATURY NA ŚWIECIE

8.05. (wt.)
godz. 18.00     SPOTKANIE Z RENATĄ JABŁOŃSKĄ (IZRAEL)
autorką książki Zabawy białych plam
Prowadzenie: Lucyna Skompska, Andrzej Strąk

Renata Jabłońska – poetka, prozaiczka, tłumaczka. Urodziła się w Łodzi w 1935. W 1957 wyjechała do Izraela,
obecnie mieszka w Tel Awiwie. Publikuje głównie w polskojęzycznych czasopismach literackich wychodzących w Polsce,Izraelu i w USA. Tłumaczy literaturę hebrajską na polski i polską na hebrajski. W Polsce opublikowała książki prozatorskie: Sen na cztery ręce (1995), Śpiew kameleona (2000), Niknące twarze (2004), Zimno, ciepło (2006), Przed odlotem (2009), Rozmowa z Losem (2011), Zabawy białych plam (2012) oraz poetyckie: Chamsin (2002),
Statyści (2008), I tyle (2010).

9.05. (śr.)
godz. 18.00
Bilety: 10 zł    

SPOTKANIE Z JONATHANEM CARROLLEM (USA)
promocja najnowszej powieści Kobieta, która wyszła za chmurę.

Jonathan Carroll – jeden z najpopularniejszych w Polsce pisarzy amerykańskich. Twórca magicznych światów
przelanych na karty książek. Autor bestsellerów: Kraina Chichów, Dziecko na niebie, Śpiąc w płomieniu i Zakochany duch. W zbiorze Kobieta, która wyszła za chmurę znalazły się nigdy dotąd niepublikowane opowiadania. Łączą w sobie elementy grozy i fantastyki. Carroll drąży niepokojące go kwestie utraty zaufania między najbliższymi sobie ludźmi, skrywanych głęboko tajemnic, które po latach nawiedzają bohaterów, samotności przeżywanej i przezwyciężanej – nie zawsze tak, jak by się chciało…

10.05. (cz.)
godz. 18.00
Bilety: 10/15 zł    

SPOTKANIE Z KASPREM JANCISEM (ESTONIA)
Filmowcem, animatorem i pisarzem, autorem m. in. 007 przygód Franka i Wendy
oraz koncert estońskiej grupy THE CRIMINAL ELEPHANT

Kaspar Jancis – ur. 1975 w Tallinie. Estoński filmowiec, rysownik, muzyk, pisarz. Współtwórca wielokrotnie
nagradzanej animacji 007 przygód Franka i Wendy, a także m.in. filmów Krokodyl i Maraton. Zespół The Criminal Elephant został założony przez Jancisa w 2002 w celu przygotowania oprawy muzycznej dla krótkiej animacji Year of monkey (Rok małpy) Ülo Pikkova. Następnie powstała muzyka do kolejnych 25 animacji, filmów fabularnych i dokumentalnych. Ich twórczość łączy elementy muzyki bałkańskiej, jazzu, punka, ska, surf rocka i wielu innych. Ta mieszanka znakomicie sprawdza się przy zabawie i tańcu.

16.05. (śr.)
godz. 19.00
Bilety: 25 zł    

SCENA FORUM
Pieśń o chmurze – spektakl muzyczny z tekstami i songami Bertolta
Brechta w wykonaniu Studia Piosenki Forum
Scenariusz i kierownictwo muzyczne: Teresa Stokowska Gajda
Reżyseria: Warszosław Kmita, Teresa Stokowska Gajda
Scenografia: Andrzej Cieślik
Choreografia: Kazimierz Knol

24.05. (cz.)
godz. 18.00    

SPOTKANIE Z MACIEJEM ŚWIERKOCKIM
tłumaczem książki Roberta Gravesa Król Jezus

Maciej Świerkocki – ur. 1961 w Łodzi. Pisarz, scenarzysta, krytyk i tłumacz literatury anglojęzycznej. Tłumaczył m.in. H. Millera, R. Gravesa, J. Irvinga, J. Updikea, J. Kerouaca, J.G. Ballarda, J. Bartha oraz C. McCarthyego. Ukończył filologię angielską i filozofię na Uniwersytecie Łódzkim. Współpracownik m.in.: “Playboya”, “Filmu”, “Literatury na Świecie” i “Odry”.

Robert Graves – (1895-1985) angielski prozaik, poeta i badacz mitologii. Napisał ponad 120 książek. Popularność zdobył dzięki powieściom historycznym, głównie o czasach starożytnych: Ja, Klaudiusz (1934), Klaudiusz i Messalina (1934), Córka Homera oraz opracowaniom dotyczącym mitologii.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
helios_kulturadostepna_1484x1185mm_v1
Historia Roja w Kinie Helios (zakończony)
noc_grozy_825
ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów (zakończony)
buntmaraton
Nocny Maraton Filmowy w Silver Screenie (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*