Jerope-1_80019 września o godz. 19 na Dużej Sali Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi rozpocznie się pokaz gościnnego spektaklu tańca “Jewrope”. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na to wydarzenie.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie “Jewrope”, w treści wymienicie zespoły, które są koproducentami przedstawienia “Jewrope”.

Zabawę zakończymy w piątek (18 września), o godz. 14 Laureatów konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenia otrzymają dwa pierwsze maile z poprawną odpowiedzią (miecie z nią problem – przeczytajcie o spektaklu w zakładce teatr/zapowiedzi teatralne/

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony, zaproszenia otrzymały osoby, których maile rozpoczynają się od julia.cz… i jakub.1…

 W „Jewrope” odnajdziemy ślady brutalistycznej kresnikowskiej estetyki, która ongiś zburzyła spokój niemieckich salonów i została uznana, obok teatru Piny Bausch za najbardziej ożywczy prąd w teatrze tańca.

Twórcy spektaklu zadają sobie pytanie: co się dzieje kiedy taniec zderza się z rzeczywistością? Tropy narracyjne wskazane przez autorów, dotyczą Holokaustu i pokazują jak wiele mamy jeszcze do zrobienia aby refleksja na ten temat zadomowiła się w naszej świadomości. „Jewrope” to spektakl, który budzi wielkie, niekiedy skrajne emocje, wywołuje bunt i łzy, prowadzi do dyskusji, pokazuje teatr tańca w nowej przestrzeni tematycznej, stwarzając ogromne pole dla indywidualności międzynarodowej grupy wykonawców.

Prapremiera spektaklu „Jewrope” odbyła się 18 października w Kolonii i była szeroko komentowana. „Czy zastrzeliłbyś dwie pandy, aby uratować jednego Żyda?“, pytają aktorzy wybranych widzów . Pytani szybko udzielają pozytywnej odpowiedzi… Zespół artystyczny nie zatrzymuje się na półmetku, tancerze i muzycy docierają do granic i może nawet kawałek dalej. Nowa produkcja „Jewrope“, która powstała we współpracy z Polskim Teatrem Tańca z Poznania, nie stanowi wyjątku, pokazuje taniec na granicy bólu” pisał niemiecki recenzent Thomas Linden, który podkreśla, że spektakl Bodytalk i Polskiego Teatru Tańca jest wydarzeniem, które trudno z czymkolwiek porównać na niemieckiej wolnej scenie teatralnej.

Występują: Urszula Bernat–Jałocha, Charlie Fouchier, Mack Kubicki, Kornelia Lech, Paweł Malicki, Bartłomiej Raźnikiewicz, Paulina Wycichowska, Krzysztof Raczkowski, Sylvana Seddig.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
2017-01_kino_polskie_406
ENEMEF: Noc Kina Polskiego (zakończony)
cytryna
Bilety do Cytryny (zakończony)
cytryna
Bilety do Cytryny (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*