Od 13 do 15 września w Atlas Arenie odbędą się Igrzyska Wolności. To w zamierzeniu organizatorów spotkanie ludzi ciekawych świata i głodnych nowych idei. To interdyscyplinarne forum kulturalne i intelektualne, którego zasadniczym celem jest kreowanie twórczej przestrzeni spotkania ludzi kultury, biznesu i życia publicznego z różnych branż. To dyskusja o najważniejszych wyzwaniach, przed jakimi stoją społeczeństwa Zachodu w XXI wieku. To oddolnie organizowane forum tworzone przez organizację pozarządową, łączące ludzi podzielających takie wartości jak: demokracja liberalna, społeczeństwo otwarte czy państwo prawa.

Mamy dla Was 5 podwójnych zaproszeń / karnetów trzydniowych na to wydarzenie.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie “Igrzyska”, w treści maila napiszecie dlaczego chcecie bilety i swoje imię i nazwisko, a także z powodu RODO dodacie formułę “wyrażam zgodę na jednorazowe przetwarzanie danych przez Fundacja Na Rzecz Wspierania Kultury Plaster Łódzki wyłącznie w celu organizacji konkursu”. Zabawę zakończymy 10 września o godz. 21, powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenia otrzymają najciekawsze maile.

konkurs zakończony, zaproszenia otrzymały osoby, których maile rozpoczynają się od dik…, kamil.j…, aurs…, drzazg…, oli…

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

aneks do regulaminu dot. RODO

Dotyczy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Strona Plaster Łódzki, jak również prowadząca ją Fundacja Na Rzecz Wspierania Kultury bez potrzeby nie przekazuje żadnych danych osobowych podmiotom trzecim i nie wykorzystuje ich w innym, niż organizacja powyższego konkursu.

Tematem szóstej edycji wydarzenia będzie kluczowe dziś pytanie: „Jak zwyciężają demokracje?”. Demokracja to wbrew pozorom nie tylko i nie przede wszystkim, wybory. To tkanka społeczna, instytucje, kultura polityczna, zespół reguł i zachowań, wreszcie obywatelska wrażliwość każdego z nas. To zarówno święto wyborów jak i codzienność internetowo-telewizyjna. Demokracja, która pozbawiona jest reguł, to już nie demokracja, podobnie jak mecz piłki nożnej, w którym sędzia nie gwiżdże fauli, to nie mecz, ale bijatyka z towarzyszeniem piłki.

Rok 1989 oznaczał wielki tryumf demokracji, zwieńczenie tego, co Samuel Huntington nazwał Trzecią Falą Demokratyzacji. Dlatego na Igrzyskach Wolności w Łodzi porozmawiamy o tym jak demokracje zwyciężają. Rok 2019, na inny sposób niż 30 lat temu, będzie jednak również dla Polski czasem strategicznych wyborów.

Wśród tematów poruszanych podczas Igrzysk nie zabraknie tych szczególnie bliskich środowisku Liberte! jak m.in.: praw kobiet, praw mniejszości seksualnych, historii polskiej transformacji, sytuacji w krajach regionu zmierzających ku autorytaryzmowi, tematyki związanej ze świeckim państwem. Każdy dzień Igrzysk zwieńczony będzie koncertem. W tym roku zagrają: Wojtek Mazolewski Quintet X Komeda, Lao Che i Ørganek.

Zaplanowane są następujące ścieżki programowe:
– kulturalno – literacka,
– biznesowa,
– think – tankowa,
– społeczno – polityczna,
– muzyczna,

Wśród gości Igrzysk Wolności 2019 znajdą się m.in.: Radosław Sikorski, Masha Gessen, Bernard Guetta, Marek Belka, Elżbieta Bieńkowska, Michał Boni, Katalin Cseh, Joanna Bator, Łukasz Orbitowski, Marek Safjan, Ewa Łętowska, Wojciech Sadurski, Kaja Kallas, Tadeusz Gadacz, Andrzej Olechowski, Danuta Huebner, Barbara Nowacka, Joanna Scheuring-Wielgus, Tom Palmer, Marcin Meller, Justyna Kopińska, Sofia Nerband, Adam Bodnar, Krystian Lupa, Paweł Potoroczyn, Magda Mołek, Jarosław Gugała, Jurgen Martens, Daniel Kaddik, Leszek Balcerowicz, Jacek Żakowski, Jerzy Wójcik, Bartosz Węglarczyk, Joanna Kos-Krauze, Detmar Doering, Eliza Michalik, Daniel Milo.

Program Igrzysk Wolności 2019 jest dostępny na  stronie internetowej.

Program IW 2019

Karnety na całe wydarzenie dostępne są w sklepie internetowym Liberté!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
zespol
Widzew Łódź – Polonia Warszawa (zakończony)
v_festiwal_puls_literatury_20111207_1792559957
Letnia Scena Forum: Ach Panie, Panowie (konkurs zakończony)
stratosfera
Wspinaczka w Stratosferze (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*