BRUNO_SCHULZ_-_Wyspa_coverW czwartek, 13 marca w Łodzi Kaliskiej odbędzie się koncert grupy Bruno Schulz. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie “Bruno Schulz”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilet. Zabawę zakończymy w środę (12 marca), o godz. 22 Laureatów konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenia otrzymają najciekawsze maile.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony, bilety otrzymały osoby, których maile rozpoczynają się od honorata_joz… i katarzynawas…

16 lutego 2013 nakładem wydawnictwa Fonografika ukazuje się czwarta płyta zespołu BRUNO SCHULZ p.t. „Wyspa”. Materiał zarejestrowany został w Hasselhoff studio w Łodzi. Producentem i realizatorem nagrań jest Paweł Cieślak.

Po 3 latach od ostatniego albumu („Nowy lepszy człowiek” S. P. Records 2010) zespół wraca z rewolucyjnie odmiennym brzmieniem lecz z melodiami konsekwentnymi wobec dotychczasowej stylistyki. Doświadczeni i zainspirowani na nowo. Od ideologicznych zauroczeń starymi wyjadaczami ostatnich dekad, którzy wdrapali się do mainstreamu własnymi siłami, a nie zostali tam wrzuceni z biznesowego nadania: U.N.C.L.E, New Order, The Smiths, The Jesus and Mary Chain, po bezpośrednio słyszalną dźwiękową grę prowadzoną z nowoczesnymi i poszukującymi: PVT, Moderat, czy Twin Shadow.

Obok brzmienia, które stworzył oraz idealnie zapanował nad nim, w przestrzeni całego materiału, realizator i producent Paweł Cieślak, siłą napędową tego krążka są bez wątpienia melodie. Mamy tu bowiem do czynienia ze spotkaniem eksperymentu i piosenki w jednym. Albo, by być bardziej obrazowym: ze spotkaniem mobilnej, chwytliwej i wyrazistej linii muzycznej z elektronicznym, galowym mundurem brzmienia, obwieszonym szarfami, orderami i subtelnym błyskiem srebrnych i złotych wiązań.

Zespół BRUNO SCHULZ został założony wiosną 2003 roku. W 2007 zadebiutowali płytą “Ekspresje, depresje, euforie” (Luna Music). Pod koniec 2008 roku podpisali kontrakt fonograficzny z wytwórnią S.P. Records, w konsekwencji czego w lutym 2009 ukazała się druga płyta grupy zatytułowana Europa wschodnia. Album wyznaczył zupełnie nowy kierunek w twórczości grupy. Europa Wschodnia została wysoko oceniona przez krytykę i słuchaczy. W kwietniu 2010, zaledwie rok po ostatnim wydawnictwie, nakładem S.P. RECORDS ukazał się trzeci krążek grupy BRUNO SCHULZ zatytułowany “Nowy lepszy człowiek”. W recenzji płyty, w miesięczniku Teraz Rock napisano między innymi: „Gdyby utwór Szybki Świat nagrał zespół Placebo, miałby szansę stać się wielkim przebojem. Takiej lekkości nie było na poprzedniej płycie”.

Zespół BRUNO SCHULZ tworzą: Karol Stolarek – wokal, elektronika, teksty; Marcin Regucki – gitary; Wit Zarębski – bas.

Radical Children powstali w styczniu 2012 roku w Warszawie. Zespół tworzą: Yumi Kaneko (głos, bas, sampler), Natalia Krzyżanowska (synth) oraz Marcin Krakowiak (gitara, sampler). Wśród swoich inspiracji muzycy RC wymieniają m.in. brytyjski, francuski i japoński synth pop, coldwave, muzykę pop lat 60 oraz współczesną scenę electro/house. RC wciąż poszukują i eksperymentują na polu szeroko rozumianej muzyki pop. Koncert przed BRUNO SCHULZ będzie pierwszą okazją do usłyszenia i zobaczenia RC na żywo w Łodzi.

Zobacz także:

Bruno Schulz w Jazzdze (foto+wideo)

W ogniu pytań: Karol Stolarek (Bruno Schulz)

Nowy teledysk Bruno Schulz

Dwa radiowe koncerty Bruno Schulz

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
cytryna
Bilety do Cytryny (zakończony)
misterd
Mister D. w Wytwórni (zakończony)
cytryna
Bilety do Cytryny (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*