60_Jubileusz_Plakat_GALA3W tym roku obchodzimy 60 lat łódzkiej opery.Z tej okazji 27 września o godz. 19 na terenie Placu Dąbrowskiego rozpocznie się widowisko plenerowe – Wielka Gala Sezonu 2014/15. Mamy dla Was 10 podwójnych zaproszeń na to wydarzenie.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie “Opera”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilety i podacie swoje imię i nazwisko. Konkurs zakończymy w czwartek, 25 września o godz.21. Bilety otrzymaj najciekawsze mail.

Pamiętaj! Biorąc udział w konkursie znasz i akceptujesz jego regulamin. 

WIELKA GALA SEZONU 2014/2015 – to pierwsze tego rodzaju wydarzenie w historii Teatru Wielkiego w Łodzi, ale też okazja jest niecodzienne – Jubileusz 60-lecia opery w Łodzi, nad którym swojego patronatu honorowego udzielił sam Prezydent RP Bronisław Komorowski. W plenerowej scenerii placu Dąbrowskiego – na estradzie i z pomocą specjalnych wielkoformatowych ekranów – zaprezentowane zostaną fragmenty dzieł będących w repertuarze Teatru, znaczących  realizacji z przeszłości  oraz tych planowanych na sezon 2014/2015.

Będą więc m.in.: Eugeniusz Oniegin, Traviata, Trubadur, Opowieści Hoffmanna, Adriana Lecouvreur, Dialogi karmelitanek, Straszny dwór, Baron cygański, Kniaź Igor. A wykonawcy… znakomici soliści Teatru Wielkiego w Łodzi, zaproszeni goście z polskich teatrów operowych oraz chór, balet i orkiestra pod dyrekcją mistrza batuty – TADEUSZA KOZŁOWSKIEGOQ!
Nie zabraknie też niespodzianek muzycznych i baletowych oraz zaskakujących – jak na widowisko plenerowe przystało – niecodziennych rozwiązań inscenizacyjnych. Zatem – wieczór pod i z gwiazdami, niepowtarzalny nastrój, światło, dźwięk i genialna muzyka mistrzów w najlepszym wykonaniu.

kierownictwo muzyczne   – TADEUSZ KOZŁOWSKI
reżyseria i ruch sceniczny – JANINA NIESOBSKA
wykonawcy: Monika Cichocka, Bernadetta Grabias, Patrycja Krzeszowska, Agnieszka Makówka, Joanna Woś, Dorota Wójcik, Anna Wiśniewska-Schoppa, Helena Zubanovich, Rafał Bartmiński, Stanisław Kuflyuk, Zenon Kowalski, Przemysław Rezner, Patryk Rymanowski, Dominik Sutowicz, Adam Szerszeń
oraz chór, balet i orkiestra
Teatru Wielkiego w Łodzi
dyrygent – TADEUSZ KOZŁOWSKI

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
29. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier (zakończony)
daddycool2
Daddy Cool w Cinema City (zakończony)
DSC_3946
Finał cyklu “contem.ucha” (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*