5-AZ-festiwal---bannerJuż po raz piąty Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na AŻ Festiwal do Sali Koncertowej przy ul. Żubardzkiej – zgodnie z nazwą A-Ż – Akademia na Żubardzkiej. Festiwalowe wydarzenia zaplanowano w dniach 24 listopada – 10 grudnia 2017 roku. Jak w poprzednich latach, są one prezentacją najważniejszych projektów orkiestrowych i scenicznych uczelni w wykonaniu studenckich zespołów, pedagogów Akademii oraz gości z kraju i zagranicy.

Mamy dla Was trzeci  cyklu konkursów, w których będziecie mogli zdobyć zaproszenia na konkretny koncert. Tym razem będzie to koncert finałowy AŻ Festiwalu.

Mamy dla Was 1 podwójne zaproszenie na to wydarzenie. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „AŻ”, w treści maila napiszecie dlaczego chcecie bilety, a także podajcie swoje imię i nazwisko. Zabawę zakończymy 8 grudnia o godz. 21, powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenia otrzymają najciekawsze maile.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony, zaproszenie otrzymała osoba, której mail rozpoczyna się od marek.sli…

Kwintet Belgian Brass
Koncert finałowy
Inauguracja 71. sesji Musica Moderna
10 grudnia, niedziela, godz. 18.00
Współczesna odsłona festiwalu
Na zakończenie 5. AŻ Festiwalu ponownie zagra Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycz-nej w Łodzi, tym razem pod batutą Jerzego Swobody. Finałowy program zawierać będzie symfoniczną muzykę XX i XXI wieku. Orkiestra wykona wyróżnioną w 1980 roku przez Międzynarodową Trybunę Kompozytorów UNESCO kompozycję A Varsovie na orkiestrę łódzkiego twórcy Bronisława Kazimierza Przybylskiego, długoletniego wykładowcy Akade-mii oraz inicjatora sesji Musica Moderna. Podczas koncertu zabrzmi również utwór Marcina Stańczyka – obecnego wykładowcy Akademii. Jego Muzyka tkana powstała dla orkiestry Sinfonia Varsovia w ramach programu „Zamówień kompozytorskich” MKiDN w 2013 roku. Koncert zwieńczy słynna Symfonia pieśni żałosnych op. 36 Henryka Mikołaja Góreckiego, dzieło wpisujące się w kanon muzyki współczesnej. Lamentacyjne, ale także kojące w swoim charakterze partie wokalne wykona Anna Terlecka, wszechstronna sopranistka i doktorantka Akademii Muzycznej w Łodzi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
letniaakademiajazzu
Letnia Akademia Jazzu 2015 (zakończony)
wigury
Souldust – Wigury metryczne (zakończony)
helios_nmf_blair_witch_1080x1920px_promo
Maraton Grozy w Kinie Helios (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*