5-AZ-festiwal---bannerJuż po raz piąty Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na AŻ Festiwal do Sali Koncertowej przy ul. Żubardzkiej – zgodnie z nazwą A-Ż – Akademia na Żubardzkiej. Festiwalowe wydarzenia zaplanowano w dniach 24 listopada – 10 grudnia 2017 roku. Jak w poprzednich latach, są one prezentacją najważniejszych projektów orkiestrowych i scenicznych uczelni w wykonaniu studenckich zespołów, pedagogów Akademii oraz gości z kraju i zagranicy.

Mamy dla Was drugi z cyklu konkursów, w których będziecie mogli zdobyć zaproszenia na konkretny koncert. Tym razem będzie to koncert Zbigniew Namysłowski Quintet.

Mamy dla Was 1 podwójne zaproszenie na to wydarzenie. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „AŻ”, w treści maila napiszecie dlaczego chcecie bilety, a także podajcie swoje imię i nazwisko. Zabawę zakończymy 5 grudnia o godz. 12, powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenia otrzymają najciekawsze maile.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

5. AŻ Festiwal – ZBIGNIEW NAMYSŁOWSKI & BIG BAND AKADEMII MUZYCZNEJ W ŁODZI

5 grudnia 2017, wtorek, godz. 18.00
Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Żubardzka 2a
bilety: 30 zł i 20 zł
KWINTET ZBIGNIEWA NAMYSŁOWSKIEGO I BIG BAND AKADEMII!

W łódzkiej Akademii Muzycznej jazz zadomowił się już na dobre: w programie studiów i w programach koncertowych. Co roku AŻ Festiwal również zawiera jazzowy repertuar, goszcząc wybitnych jazzmanów z kraju i zagranicy. Jednym z tegorocznych VIP-ów festiwalu będzie Zbigniew Namysłowski. Obszar zainteresowań saksofonisty, a tak naprawdę multiinstrumentalisty, rozciąga się od polskiego folkloru, poprzez muzykę klasyczną, aż do nowoczesnych brzmień, nierzadko przez niego ze sobą zestawianych. Jest gwiazdą światowego formatu – koncertował i nagrywał w USA, współtworzył zespoły Melomani, Modern Dixielanders, New Orleans Stompers, założył kilka własnych składów jazzowych. Podczas AŻ Festiwalu wystąpi w kwintecie wspólnie z Jackiem Namysłowskim – puzon, tuba, Sławomirem Jaskułke – fortepian, Pawłem Puszczało – kontrabas i Grzegorzem Grzybem – perkusja. Muzycy zagrają kompozycje pochodzące z kilku ich ostatnich wspólnych płyt. Wcześniej utwory Zbigniewa Namysłowskiego i Jacka Namysłowskiego usłyszymy również w wykonaniu Big Bandu Akademii Muzycznej w Łodzi. W dwóch własnych kompozycjach Speed Limit i Ballad for Eve ze studenckim zespołem prowadzonym przez Jacka Delonga wystąpi sam Zbigniew Namysłowski.

wykonawy:
Zbigniew Namysłowski Quintet:
     Zbigniew Namysłowski – saksofony
     Jacek Namysłowski – puzon, tuba
     Sławomir Jaskułke – fortepian
     Andrzej Święs – bas
     Grzegorz Grzyb – bębny
Big Band Akademii Muzycznej w Łodzi
Jacek Delong – Przygotowanie Big Bandu

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
jazzgaimpreza
Big Up Yourself w Jazzdze (zakończony)
MiM_plakat
Mistrz i Małgorzata na Walentynki w Teatrze V6 (zakończony)
antman
Ant Man w IMAXie (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*