W czwartek, 16 sierpnia, w klubie Wytwórnia wystąpi Stanisław Soyka & Wojciech Karolak Trio.

Mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia na ten koncert. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „LAJ”, w treści maila podajcie swoje imię i nazwisko, również imię i nazwisko osoby towarzyszące, a także napiszecie dlaczego chcecie pójść na koncert, również z powodu RODO dodacie formułę „wyrażam zgodę na jednorazowe przetwarzanie danych przez Fundacja Na Rzecz Wspierania Kultury Plaster Łódzki i przekazanie moich danych Klubowy Wytwórnia – imienia i nazwiska wyłącznie w celu organizacji konkursu”. Zabawę zakończymy 14 sierpnia godz. 21. Laureata konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenie otrzyma autor najciekawszej odpowiedzi.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony, zaproszenie otrzymały osoby, których maile rozpoczynają się od anial.. i hen…

aneks do regulaminu dot. RODO

Dotyczy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Strona Plaster Łódzki, jak również prowadząca ją Fundacja Na Rzecz Wspierania Kultury bez potrzeby nie przekazuje żadnych danych osobowych podmiotom trzecim i nie wykorzystuje ich w innym, niż organizacja powyższego konkursu. Ze względu na organizację konkursu Plaster Łódzki musi jednorazowo przekazać dane – imię i nazwisko organizatorowi koncertu – Klubowi Wytwórnia. Po przekazaniu danych dane pozyskane z konkursu zostaną usunięte.

16 sierpnia (czwartek), godz. 19:00

Tego wieczoru swingowe utwory otrzymają drugą młodość za sprawą wysokiej klasy artystów – Stanisława Soyki oraz Wojciecha Karolaka i jego Trio. Koncert największych przebojów gatunku jazzowego przeniesie publiczność do czasów Nat King Cole’a, Raya Charlesa czy Mahalii Jackson. Będzie to swego rodzaju hołd złożony twórcom tamtej epoki i oddający ich kunszt. Muzyka pozytywnie nastroi oraz sprawi, że poczujemy energię, która towarzyszyła złotym latom swingu.

Piosenki z płyty „Swing Communication” to wyjątkowe spotkanie czempionów jazzowej i rythm’n’bluesowej sceny muzycznej. Projekt jest kontynuacją rozpoczętej w 2015 roku muzycznej współpracy Stanisława Soyki oraz szwedzkiego swingowego big bandu Roger Berg Big Band, która zaowocowała wydaniem albumu „Swing Revisited”. Wspólny projekt Stanisława Soyki i trio Wojciecha Karolaka nadal pozostaje w klimatach lat 30-tych i 40-tych, lecz dobrze znane standardy jazzowe przenosi z sal tanecznych do starszego o dziesięciolecie lub dwa, gęstego od tłumu fanów i dymu papierosów klubu jazzowego.

Jak mówi sam Stanisław Soyka: „Ta muzyka już z górą 40 lat nie istnieje ani w eterze, ani tym bardziej w klubach tanecznych czy na scenach koncertowych, ale kiedy zaprezentowałem nasze nagrania młodym ludziom, którzy nigdy przedtem nie zetknęli się z tą muzyką, na ich twarzach pojawił się uśmiech, a także coś w rodzaju zaskoczenia. Wychodzi na to, że ta muzyka wciąż wprowadza słuchacza w dobry nastrój”.

Stanisława Soyki raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten wybitny polski wokalista jazzowy śpiewać zaczął udzielając się z ojcem w chórze katedralnym w rodzinnych Gliwicach w wieku 7 lat. Ukończył liceum muzyczne w klasie skrzypiec oraz Wydział Kompozycji i Aranżacji Akademii Muzycznej w Katowicach. Karierę sceniczną rozpoczął od występów z katowickim big bandem Puls. Debiutował w 1979 roku recitalem muzyki bluesowej i gospel w Filharmonii Narodowej w Warszawie, gdzie wykonywał utwory Raya Charlesa, Carole King i Beatlesów. O Soyce legendarny amerykański prezenter radiowy i krytyk jazzowy, Willis Conover, mówił: ten facet, to najlepiej strzeżony sekret muzyki polskiej.

Stanisław Soyka nagrał kilkadziesiąt płyt, koncertował w Polsce i za granicą, występował na jazzowych festiwalach, współpracował z czołowymi polskimi jazzmanami i artystami muzyki rozrywkowej. W swojej twórczości nie boi się eksperymentować, sięgać do klasyków i ubierać je we własną wrażliwość.

Wojciech Karolak to jeden z ojców i założycieli jazzu w Polsce. Grał jazz profesjonalnie już w roku 1958 w zespole Jazz Believers m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim i Krzysztofem Komedą. Debiutował jako saksofonista. Od wczesnych lat 60-tych grał na fortepianie, później przede wszystkim na organach Hammonda. Jest wirtuozem tego instrumentu, mistrzem niezrównanym w konkurencji międzynarodowej, a także uznanym kompozytorem i aranżerem. Wybitny esteta podziwiany za nienaganny gust. Jego muzyka zawsze trafia w samo sedno, zarówno jazzu, który jest głównym nurtem jego twórczości, jaki i rythm’n’bluesa, bluesa i rocka.

Trio Wojciecha Karolaka wystąpi w składzie:
Wojciech Karolak – organy Hammonda
Tomasz Grzegorski – saksofon
Arek Skolik – perkusja

 

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
yamato
Yamato w Teatrze Wielkim (zakończony)
laj14
Letnia Akademia Jazzu (zakończony)
chorzy
Weekend w New Yorku (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*