Konkursy w Roku Romantyzmu Polskiego

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zaprasza do udziału w konkursach w Roku Romantyzmu Polskiego.

 
Konkurs „Mowa dźwięków duszy zapisana w czasie […]” – konkurs słowno-muzyczny na interpretację ballady lub romansu Adama Mickiewicza. Czekamy na nagrania interpretacji wybranej ballady lub romansu z jubileuszowego tomiku „Poezye”.
 
Konkurs „Romantyczność w Photoshopie”. Zadaniem uczestnika jest stworzenie cyklu fotografii będących ilustracjami do wybranej ballady lub romansu z jubileuszowego tomiku „Poezye”.
 
Konkurs „Świtezianka w jeansach” – konkurs literacki na balladę lub romans sposobem Adama Mickiewicza spisany. Konkurs polega na napisaniu ballady lub romansu utrzymanego w kanonie literackim utworów Mickiewicza, którego akcja dzieje się w czasach nam współczesnych.
 
Konkursy trwają do 30 września 2022 r. i mogą brać w nich udział osoby z grupy wiekowej powyżej 12 lat. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne!  Konkursy mają zasięg ogólnopolski.
 
Regulaminy i formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie: https://www.wbp.lodz.pl/ballady-romanse.html
 
Konkursy organizowane są w ramach projektu „«Zdaje mi się, że widzę… gdzie? Przed oczyma duszy mojej». Ballady i romanse słowem i obrazem malowane”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *