lmt_16_plakat_net1W tym miesiącu Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych szuka muzycznych talentów! Tylko do 11 marca można wysyłać zgłoszenia do konkursu Łódź Miastem Talentów. Zgłoszenie powinno zawierać plik z próbką  talentu wykonawcy w formacie mp3 (lub link do utworu w serwisie youtube), kilka słów na jego temat lub zespołu oraz dane kontaktowe. Tradycyjnie poszukujemy także talentów tanecznych i modowych. Przesłuchania w tych kategoriach odbędą się w siedzibie AOIA 11 marca o godz. 18:00: Taniec- sala 39A, Moda – sala widowiskowa.

Zadaniem tancerza jest przygotowanie solowego układu tanecznego, trwającego nie mniej niż 1 minutę. Z kolei projektanci, którzy marzą by zaprezentować swoją kolekcję na profesjonalnym pokazie mody, muszą zaprezentować trzy wykonane przez siebie projekty – mogą to być zarówno gotowe ubrania, które zaprezentują modelki jak i szkice z portfolio(w tym przypadku wymaganych jest 10 rysunków żurnalowych stanowiących kolekcję). W dalszych etapach będzie trzeba zaprezentować odszyte sylwetki.

Łódź Miastem Talentów stanowi kontynuację konkursów Łódź Łowi Talenty oraz Lumumby Łowi Talenty. Rozgrywa się w trzech kategoriach: muzyka, taniec i moda. Ma na celu wyłonienie osób uzdolnionych w tych dziedzinach, wsparcie ich debiutu oraz propagowanie kreatywności, zwłaszcza wśród społeczności akademickiej. Pierwsze przesłuchania rozpoczną się już w marcu. Finał konkursu przewidziany jest w czerwcu, podczas Festiwalu Łódź Miastem Kobiet 2016, który także cieszy się coraz większym prestiżem oraz popularnością zarówno wśród mieszkańców Łodzi jak i mediów i sponsorów.

Finaliści kategorii Moda i Taniec zaprezentują się podczas Gali zorganizowanej w Centrum Promocji Mody ASP. Z kolei finaliści kategorii Muzyka wystąpią jako support przed koncertem Piotra Roguckiego na pasażu Schillera. Jedną z nagród w kategorii Moda będzie możliwość zaprezentowania się na Fashion Week w Łodzi, zwycięzca kategorii Muzyka będzie miał możliwość zrealizowania profesjonalnego teledysku a na wszystkich finalistów czekają nagrody rzeczowe.

W jury tegorocznej edycji zasiądą:

Muzyka – Mateusz Jarzyński (zespól Magister Ninja), Monika Kamieńska(dyrektor AOIA), Anna Cymerman (śpiewaczka operowa), Sylwia Kurzela (dziennikarka Radia Eska)

Taniec – Agnieszka Cygan (choreograf), tancerze: Mateusz Sobczak, Moniak Oleksiak, Anna Julia Dębowska (Egurrola Dance Studio) i Krzysztof Zięba (Fundacja Art of Breaking)

Moda – Dobrawa Sapińska (projektantka), Monika Kamieńska (dyrektor AOIA), projektanci: Ewa Kozieradzka, Magdalena Koziej-Podsiadły, Paweł Kuzik oraz Irmina Kubiak (szef projektu Fashion Filosophy Fashion Week Poland)

Realizacja poprzednich edycji tego wydarzenia udowodniła, że Łódź jest miastem z dużym potencjałem wśród młodych twórców, którzy dzięki temu konkursowi mają często szansę po raz pierwszy zaprezentować swoje umiejętności. Finaliści poprzednich edycji kontynuują swój rozwój oraz realizują swoje pasje na profesjonalnych scenach łódzkich i ogólnopolskich. Finalistka pierwszej edycji w kategorii taniec, Agnieszka Cygan, realizuje własne spektakle taneczne, jest choreografem konkursu Miss Polski Ziemi Łódzkiej. Talenty wyłowione wśród muzyków biorą udział w realizacji profesjonalnych koncertów. Zespół Ted Nemeth nagrał płytę i z powodzeniem zaprezentował się w programie „Kuba Wojewódzki”. Finaliści kategorii Moda (Ola Bąkowska i Patryk Wojciechowski) zaprezentowali swoje umiejętności w programie telewizyjnym „Project Runway”.

Konkurs Łódź Miastem Talentów w tym roku zajął trzecie miejsce w plebiscycie Plastry Kultury w kategorii „Off roku”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
17feta
F.E.T.A. 2013 – informacje, program
gra_gieldowa
Rusza „Gra giełdowa”
acid_drinkers_-_fot_dobrawa_rutkowska_20121105_1467145268
Juwenalia Politechniki Łódzkiej 2013 – program

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*