IMG_3545Do 10 maja w Ośrodku Propagandy Sztuki można oglądać ekspozycję Konkursu Strzemiński – Sztuki Piękne. Konkurs jest pokazem prac studenckich, powstałych na czterech wydziałach Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Podczas każdej edycji Konkursu prezentowane są nowatorskie, oryginalne i niekonwencjonalne prace w takich dziedzinach sztuki, jak malarstwo, rysunek, rzeźba, grafika warsztatowa, fotografia czy instalacja.

Do udziału w tegorocznej edycji Konkursu zgłosiło się 67 studentów. 32 studentów zostało laureatami konkursu, których prace zaprezentowane zostały na wystawie. Przyznano 3 nagrody regulaminowe, 3 nagrody dodatkowe i 3 wyróżnień oraz 47 nagród fundowanych

Jury w składzie: Bogusław Deptuła – historyk i krytyk sztuki – Przewodniczący Jury, Eulalia Domanowska – Zastępca Dyrektora ds. Artystycznych Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Jakub Ciężki – pedagog Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, Elżbieta Fuchs – Dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi, Małgorzata Kania – Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi i Krzysztof Piątkowski – Wiceprezydent Miasta Łodzi przyznało następujące nagrody regulaminowe:

Nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego zdobyła Karolina Kaczkowska – za cykl malarski, Translacje, 2014, wykonane w Pracowni Malarstwa i Rysunku II na Wydziale Sztuk Wizualnych
II nagrodę wręczoną przez Prezydenta Miasta Łodzi otrzymała Katarzyna Kaspar za cykl fotograficzny, ODBICIA, 2014, wykonane w Pracowni Fotografii I na Wydziale Sztuk Wizualnych
Nagroda Rektora ASP w Łodzi trafiła do Karoliny Zaborskiej za pracę MIASTO MURALI, wykonaną w Pracowni Interdyscyplinarnych Działań Wizualnych na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz

joomplu:88624

Jury przyznało nagrody dodatkowe:
1. Szymonowi Ryczkowi za GIPSORYTY: SKRUSZONY, NIESKRUSZONY, SERIGRAFIA I INTAGLIO: OFIARA SPEŁNIONA, wykonane w Pracowni Drzeworytu i Książki Artystycznej oraz w Pracowni Sitodruku na Wydziale Grafiki i Malarstwa
2. Mikołajowi Sęczawie za ANIMACJE GLITCH, wykonaną w Pracowni Animacji Lalkowej na Wydziale Sztuk Wizualnych
3. Dorocie Sokołowskiej za INTERAKTYWNE KOMPOZYCJE RZEŹBIARSKIE, wykonane w Pracowni Rzeźby na Wydziale Tkaniny i Ubioru

Jury Konkursu przyznało następujące wyróżnienia:
1. Aleksandrze Talasze za CYKL FOTOGRFICZNY, KOMPOZYCJE CODZIENNE,2015, wykonane w Pracowni Fotografii na Wydziale Sztuk Wizualnych
2. Zuzannie Kojder za CYKL FOTOGRAFICZNY: REFLECTIONS I-III, wykonany w Pracowni Fotografii na Wydziale Sztuk Wizualnych
3. Bogumile Bibel za film GDZIE JA JESTEM, zrealizowany z ujęć zarejestrowanych w czasie podróży po krajach ameryki południowej. Paca wykonana została w Pracowni Multimediów na Wydziale Sztuk Wizualnych

Fundatorzy wyróżnili nagrodami następujące osoby:

Nagrodę Miejskiej Galerii Sztuki otrzymała Bogumiła Bibel
Wyróżnienie Miejskiej Galerii Sztuki otrzymała Maja Bączyńska
Nagrodę Galerii Promocji Młodych przy Bałuckim Ośrodku Kultury „Rondo” otrzymała Patrycja Piotrowska
Nagrodę Galerii Promocji Młodych przy Bałuckim Ośrodku Kultury „Rondo” otrzymała Aleksandra Błaszczyk
Nagrodę Miesięcznika Kalejdoskop otrzymał Mikołaj Sęczawa
Nagrodę Galerii Manhattan otrzymał Michał Fryc
Nagrodę Galerii Adi Art otrzymała Patrycja Piotrowska
Nagrodę Galerii AMCOR otrzymała Patrycja Piotrowska
Wyróżnienie Galerii AMCOR otrzymała Maria Korczak-Idzińska
Nagrodę Łódzkiego Dom Kultury otrzymał Mikołaj Sęczawa
Nagrodę Muzeum Miasta Łodzi otrzymała Katarzyna Kaspar
Nagrodę P.P.H.U. Gart Sławomir Gaczkowski otrzymał Krzysztof Majewski
Nagrodę Galerii POSpieszna przy Poleskim Ośrodku Sztuki otrzymała Karolina Kaczkowska
Nagrodę Galerii 526 przy Poleskim Ośrodku Sztuki otrzymała Paulina Sadrak
Nagrodę Galerii 526 przy Poleskim Ośrodku Sztuki otrzymała Zuzanna Kojder
Nagrodę Centrum Kulturalnego RYBA otrzymał Szymon Ryczek
Nagrodę Muzeum Sztuki w Łodzi otrzymała Aleksandra Ilkiewicz
Nagrodę Muzeum Sztuki w Łodzi otrzymała Paulina Sadrak
Nagrodę Muzeum Sztuki w Łodzi otrzymał Piotr Siudeja
Nagrodę Galerii OPUS otrzymała Karolina Zaborska
Nagrodę Galerii Wschodniej otrzymał Michał Fryc
Nagrodę Galerii Wschodniej otrzymała Bogumiła Bibel
Nagrodę Galerii Wschodniej otrzymał Piotr Matejkowski
Nagrodę Galerii Wschodniej otrzymała Marta Krześlak
Nagrodę Galerii Wschodniej otrzymała Katarzyna Pomorska
Nagrodę Book Art Muzeum otrzymała Adrianna Szwedkowicz
Nagrodę Międzynarodowego Centrum Grafiki Artystycznej KAUS URBINO otrzymał Aleksandra Ilkiewicz
Nagrodę Kwartalnika Artystyczno-Literackiego ARTERIE otrzymała Karolina Zaborska
Nagrodę Kwartalnika Artystyczno-Literackiego ARTERIE otrzymała Angelika Korzeniowska
Nagrodę Stowarzyszenia ELART i Rynek Sztuki Sp. z o. o. otrzymała Dorota Sokołowska
Nagrodę Stowarzyszenia ELART i Rynek Sztuki Sp. z o. o. otrzymała Wojciech Myrosznyczenko
Nagrodę studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi otrzymała Martyna Sowik
Nagrodę Stowarzyszenia Instytut Kobiet otrzymał Mikołaj Sęczawa
Nagrodę Stowarzyszenia Instytut Kobiet otrzymała Adrianna Zagórska
Nagrodę Stowarzyszenia Instytut Kobiet otrzymała Paulina Sadrak
Nagrodę Kolegium Rektorskiego Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi otrzymali: Szymon Ryczek, Damian Idzikowski, Aleksandra Błaszczyk, Aleksandra Ilkiewicz, Paulina Nazarczuk, Irena Zieniewicz, Adrianna Szwedkowicz, Joanna Podkowa, Paulina Sadrak, Ewelina Zawiślan, Anna Kucharek i Zuzanna Kojder

Dodatkowo 10 studentów, którzy uczestniczyli w Konkursie im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne, otrzyma możliwość bezpłatnego udziału w La Ferté-Bernard Festiwal, który odbędzie się we Francji w dniach 19-27 września 2015 roku. Wyróżnione osoby zostaną wybrane przez Kolegium Rektorskie Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i o szczegółach zostaną poinformowane w późniejszym terminie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
04092012_010
Sports Competitions w hotelu andel’s (foto)
P1070428
Międzynarodowy Festiwal Komiksu 2010 – dzień 1 (foto+wideo)
symetriaiasymetria
Symetria i Asymetria w ŚFK (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*