Konkurs Make Me!

make_meW tym roku już po raz trzeci organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi zachęcają  młode talenty do zaprezentowania swoich projektów w konkursie „make me!”. Jedynymi warunkami, które musi spełnić uczestnik są wiek (między 20 a 30 lat) oraz pasja do szeroko rozumianego projektowania.

 
Można zgłaszać prace mieszczące się w zakresie wzornictwa przemysłowego, architektury, grafiki, jak i tkaniny, mody, szkła i ceramiki. Konkurs ma na celu danie szansy młodym twórcom na zaprezentowanie, nierzadko po raz pierwszy, swoich pomysłów oraz poddanie ich fachowej ocenie i krytyce. Dwie dotychczasowe edycje pokazały jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy. Ilość nadsyłanych zgłoszeń rośnie z każdym rokiem.
 
„make me!”, to nie tylko konkurs, ale jeden z fundamentów całego Festiwalu i jego wizytówka.  Celem organizatorów jest dotarcie do środowiska młodych projektantów również za granicą i uczynienie z „make me!” imprezy o zasięgu międzynarodowym.
 
Spośród nadesłanych projektów, jury wybierze te najbardziej ciekawe i innowacyjne. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 5000 euro. Nowością w tym roku będzie nagroda specjalna w postaci publikacji w pismach branżowych. Ponadto organizatorzy przewidzieli dodatkowe gratyfikacje w postaci szkoleń i staży, które dadzą młodym projektantom szansę rozwoju artystycznego oraz nawiązania międzynarodowych kontaktów. Wszystkie wyróżnione projekty zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w trakcie IV Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi w dniach 14-30 października.
 
Jurorzy: Agnieszka Jacobson-Cielecka – przewodnicząca, kurator Łódź Design, Dorota Stępniak – Dyrektor Artystyczny Łódź Design, Ewa Gołębiowska – Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, Sławomir Kluziak  – Siebert Head / Klub Brand Design, Michał Stefanowski – Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych, Gian Luca Amadei –  Blue Print Magazine, Grzegorz Piątek– architekt, krytyk

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa już 30 czerwca!

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy na stronie www.lodzdesign.com
Info: makeme@lodzdesign.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *