Konkurs literacki dla najmłodszych

zlodziejW związku ze zbliżającą się premierą Teatr Lalek Arlekin i Radio Łódź ogłaszają II edycję konkursu literackiego na napisanie bajki pt.: „Złodziej czasu”- dlaczego na nic nie mamy czasu?

Konkurs przewidziany jest dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Tekst powinien zmieścić się na kartce A4. Prace należy podpisać imieniem i nazwiskiem, podać adres oraz numer telefonu. Prace konkursowe prosimy składać w sekretariacie Teatru Lalek Arlekin przy al. 1 Maja 2 do dnia 12 marca 2010 r. lub przesłać pocztą. Udział w konkursie jest traktowany jako zgoda na warunki konkursu oraz na czytanie bajki na antenie Radia Łódź.

Nagrody:

Wszystkie wyróżnione bajki będą czytane na antenie Radia Łódź przez Panią Redaktor Annę Groblińską. Główną nagrodą w konkursie jest zaproszenie na premierę przedstawienia Złodziej Czasu , książka z autografem autora, płyta z muzyką ze spektaklu  oraz zestaw teatralnych upominków.

Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone 15 marca, na stronie teatru: www.arlekin.lodz.pl.

Dorośli często mówią: „brakuje mi  czasu” albo „czas mi uciekł” a może przyczyną zamieszania z czasem jest Złodziej Czasu? „ Złodziej Czasu” to absolutna nowość w repertuarze Teatru Arlekin. Prapremiera polska, dodatkowo zsynchronizowana z ogólnopolską premierą książki dla dzieci pod tym samym tytułem. Autorem książki „ Złodziej Czasu” jest  Waldemar Wolański, który jest jednocześnie autorem scenariusza i reżyserem spektaklu. „Złodziej Czasu” to klasyczna baśń, z wszystkimi atrybutami przynależnymi temu gatunkowi, czyli czarami, walką złego charakteru z dobrym.  Jest ponadczasową opowieścią o przemijaniu, o walce z upływającym czasem, szukaniu szczęścia i w końcu o miłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *