Konkurs im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne (foto)

12084202_1568585086802330_1839006778_nW piątek – 11 marca w Ośrodku Propagandy Sztuki mieszczącym się w Parku im. Henryka Sienkiewicza o godzinie 12 rozpoczął się wernisaż w ramach wystawy prac laureatów XXXIII Konkursu im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne. Komisarzem wystawy jest Magdalena Kacperska. Wstęp na wystawę jest bezpłatny i trwa do 3 kwietnia.

Organizatorem Konkursu im. Władysława Strzemińskiego jest łódzka Akademia Sztuk Pięknych. Konkurs organizowany jest od 1983 roku. Jest najstarszą i najbardziej prestiżową inicjatywą artystyczną łódzkiej uczelni. Konkurs skierowany jest do studentów ostatnich lat studiów. Jego nadrzędnym celem jest promowanie artystów, motywowanie ich do działania i poszerzanie horyzontów.

Konkurs polega na zaprezentowaniu i wyróżnieniu najbardziej wartościowych prac powstałych na zajęciach w danym roku akademickim. Odbywa się co roku w dwóch turach – „Sztuki Piękne” i „Projekt”. Do zadań studentów należy prezentacja prac malarskich i graficznych, rysunków, rzeźb, fotografii, wideoartu, instalacji i obiektów. Fundatorem corocznych nagród są Prezydent Miasta Łodzi, Muzeum Miasta Łodzi, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, Łódzki Dom Kultury, Centrum Grafiki Artystycznej KAUS Urbino, miesięcznik „Kalejdoskop”, firmy, instytucje i osoby prywatne.

joomplu:105721

Wystawa przyciągnęła dziesiątki osób związanych z różnymi kategoriami sztuki. Nie zabrakło także dziennikarzy i fotografów. Podczas wernisażu wyróżniono wielu studentów. Jury stwierdziło, że ten rok jest bardzo wyjątkowy, ponieważ nagrodzono największą liczbę artystów. Prezentowane prace były na tyle różnorodne, że nie ograniczały się tylko do obrazów czy rzeźb. Największe wrażenie robiły rozmaite instalacje i fotografie.

12825151_1568589686801870_732322386_n

Konkurs im. Władysława Strzemińskiego jest doniosłym wydarzeniem w życiu każdego studenta. Uświadamia mu, że jego talent jest czymś niezbędnym, a posiadane umiejętności to klucz do dalszej kariery zawodowej. Na szczególne wyróżnienie zasługują prace Maksyma Ostrowskiego i Marty Kosiewicz. Druga z wymienionych osób zaprezentowała instalację – mapa w kształcie książki. Projekt zachwyca technicznym profesjonalizmem, estetyką i oryginalnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *