DSC_2587

Zielona Łódź i Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi zapraszają na nowy cykl koncertów letnich w Parku Źródliska I. Organizatorzy cyklu chcą przywrócić tradycję koncertowania w zabytkowej Altanie.

Już pod koniec XIX wieku w każdy letni świąteczny dzień w Altanie koncertowała orkiestra powstała przy fabrykach Scheiblera, a Park Źródliska był pierwszym miejscem publicznej, masowej rozrywki. Koncerty odbywały się tutaj aż do lat 60-tych XX wieku.

Powracając do dobrej tradycji niedzielnego muzykowania Akademia Muzyczna przygotowała siedem letnich koncertów z udziałem pedagogów i studentów Uczelni, w każdą niedzielę sierpnia o godz. 17.00. Różnorodne składy: instrumentalne i wokalno-instrumentalne, ciekawy i urozmaicony program to oferta na niedzielne popołudnia w mieście.

W zeszłą niedzielę dla łódzkiej publiczności zagrał MAZEL TOV CLARINET QUARTET, w składzie: Maciej Pietrzak – klarnet, Stanisław Kochaniec – klarnet, Patryk Kaczmarek – klarnet, Wojciech Sokołowski – klarnet. W repertuarze koncertu znalazły się utwory znane i lubiane, w tym Pizzicato Polka Johanna Straussa, Taniec węgierski nr 5 Johannesa Brahmsa, czy Summertime George’a Gershwina.

Przed nami jeszcze trzy niedziele muzycznych wrażeń:

11 sierpnia 2013
Koncert fortepianowy – solo i w duecie
Kinga Firlej-Kubica
Wojciech Kubica

18 sierpnia 2013
Izabela Trębacz – mezzosopran
Ziemowit Wojtczak – baryton
Aleksandra Nawe – fortepian

25 sierpnia 2013
Anna Muzyk – skrzypce 
Weronika Pucka – skrzypce
Anita Koźlak – skrzypce
Grzegorz Warzecha – skrzypce

Przypominamy – Na wszystkie  koncerty WSTĘP WOLNY – Organizatorzy nie zapewniają miejsc siedzących – sugerując zabranie krzesełek i kocy.

Więcej o muzyce na Plastrze  Łódzkim!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
duoo
Artur Gadowski Akustyk Duo
Renataprzemyk2
Renata Przemyk Akustycznie w New Yorku
koncert_stary_rynek
Łódź Łowi Talenty na Rynku Staromiejskim

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*