27072013_383W sobotę, 27 lipca, na terenie OFF Piotrkowskiej zorganizowano pierwszy z cyklu konkursowych, plenerowych koncertów zespołów grających utwory Juliana Tuwima. Na scenie pojawili się:: Rambo Jet, Kalokagathos, Agnellus, Polski Zespół, Nie ma szans oraz Joy Pop.

Jako pierwsi wystąpili rock’n’rollowcy z Łodzi. Konkursowym utworem Rambo Jet był Raport. Po nich na scenie pojawiła się częstochowska grupa folkowa Kalokagathos. Znana m.in. z program Must be the music. Genezę powstania utworu – Wieczność ostateczna – zaprezentowała liderka grupy, Marzena Lamch-Łoniewska. Tekst tego wiersza wyrecytował jej mąż przed kilku laty przy Ławeczce Tuwima.

Później nastał czas na Agnellus i ich łódzkie Kamienice, a po nich na scenie pojawił się Polski Zespół, czyli Kacper Kaczmarek i Marcin Powalski znani z grupy Sjón. Nowa formacja i ich Miastowy debil została bardzo gorąco przywitana przez publiczność.

Po bardziej rockowych utworach czas na więcej elektroniki. Najpierw w minimalistycznym wykonaniu kolejnej młodej, łódzkiej grupy – Nie ma szans i ich Ofiarując serce, a potem w ostrzejszym z udziałem gorzowskiego projektu Joy Pop i Brzóz rzeź.

Sobotnia impreza była pierwszym eliminacyjnym koncertem dla zespołów biorących udział w konkursie na utwór muzyczny oparty na tekście Juliana Tuwima. Kolejny odbędzie się 30 sierpnia. Wtedy też wystąpią: Dominika Barabas, The Washing Machine, Bielas i Marynarze, Lof.m, Hańba, HA_WK!, Sinusoidal oraz Controlled Collapse.

Czternaście zespołów walczy o nagrodę głowną – dziesięć tysięcy złotych oraz teledysk. Finałowy koncert odbędzie się 12 września również na terenie OFF Piotrkowskiej.

Zobacz także:

Tuwimowski mural na Politechniki (foto)

Tuwim Dzieciom w Pasażu Schillera (foto)

Tramwaj Tuwim (foto)

Ucho Tuwima na Piotrkowskiej (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_8591
Tested On Animals w DOMu (foto)
Koncert dla Ukrainy w Artkombinacie Scenie Monopolis
Nancy Vieira w Monopolis (foto)
2 komentarze
  • Katarzyna Otocka
    16 grudnia 2015 at 15:41

    :sigh: witam ! Gdzie mogę odnalezc pełne nagranie z tych koncertów 🙂 ? przede wszystkim chodzi mi o występ Agnellus 😉 pozdrawiam

  • furia81
    24 sierpnia 2013 at 11:17

    :-* 🙄

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*