W weekend 22-23 sierpnia 2020 projekt muzyczny Poleskiego Ośrodka Sztuki – Klangor Poleski – zainicjuje w przestrzeni miejskiej nieszablonową akcję partyzantki kulturalnej o nazwie: Wynajem. W godzinach popołudniowych w sobotę i niedzielę w podwórkach łódzkich kamienic wybrzmi wirtuozerski repertuar z zakresu: muzyki poważnej, elektronicznej i jazzu.

Marcin Zabrocki, kurator Klangora Poleskiego, powołał wędrowny skład, który odbędzie koncerty na podwórkach kamienic łódzkiego Polesia. Idea, która kryje się za wydarzeniem, polega na tym, by przyjść z muzyką tam, gdzie powinna być naprawdę żywotna i pełna energii – czyli wśród ludzi. Nie chcemy, żeby do słuchania dobrej muzyki konieczna była oficjalna atmosfera sceny teatralnej lub filharmonijnej. Dlatego zaprosiliśmy wirtuozów, by zaprezentowali swoje umiejętności, tak by mieszkańcy Polesia mogli słuchać ich dokonań po prostu z okien i balkonów własnych mieszkań.

Wydarzenie pomyślane jest jako inauguracja cyklu spotkań o podobnym charakterze. Pierwszy prototypowy zestaw 4 koncertów zostanie odegrany w sobotę 22 sierpnia (godz. 15:00-18:00) w podwórkach przy ul. Żeromskiego 11 i Legionów 79 oraz w niedzielę 23 sierpnia (godz. 15:00-21:00) w przestrzeni wspólnoty przy ul. Kopernika 39 oraz Strzelców Kaniowskich 9. Większość koncertów ma na celu przede wszystkim prezentację wyjątkowego, ambitnego repertuaru lokalsom; organizatorzy nie wykluczają jednak udziału zainteresowanych z całego miasta. Szczególnie ostatni koncert w siedzibie Społecznego Domu Kultury Stare Polesie   będzie otwarty dla szerszej publiczności. Finał wydarzenia w Miejscu Spotkań przy ul. Strzelców Kaniowskich 9 będzie trwał nieco dłużej niż pozostałe koncerty i będzie bogatszy o dodatkowe atrakcje.

Każdy z koncertów będzie składał się z 3 występów:

  1. Krystyna Wiśniewska (wiolonczela) i Bartosz Skibiński (skrzypce) – w recitalu muzyki klasycznej
  2. zespół Przyjaciele spotykają się tam od lat (Gwadera, Lewartowski, Zabrocki) – z repertuarem free jazzowym / muzyki improwizowanej
  3. Julek Ploski z autorskim setem muzyki elektronicznej

Dodatkowo w trakcie finałowego koncertu wystąpi Bielas i Mechu w przeglądzie piosenki podwórkowej.

Wstęp na wszystkie podwórka bezpłatny, ale z poszanowaniem prywatności mieszkańców Polesia.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
red_box_monolit_press1
Red Box w Wytwórni
Celine Dion w Atlas Arenie
syny
Syny w DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*